اخبار, مقالات, مقالات آموزشی, مقالات شبکه

شرح کانکتورهای نوری توسعه یافته

On-Board Opticsدر واقع یک جهش کوانتومی بوده که به وسیله آن می توان داده های فیبر نوری را انتقال داد.برای این که بتوان از این قابلیت استفاده کرده تولید کنندگان باید چند مانع فنی را از میان بردارند .COBO  توسط شرکت مایکروسافت تاسیس شد و در حال کار بر روی پروژه On-Board Optics می باشد و قصد دارد تا داده های فیبر نوری را در فرکانس ۴۰۰ گیگابایت در ثانیه انتقال دهد.شرح کانکتورهای نوری توسعه یافته

ایده ی موجود برای این کار این است که به انتقال مبدلهای محتاج به فضای زیاد از housing به board بپردازند و به اتصال فیبرهای شیشه ای داخلی با آداپتورهای چندگانه فیبر نوری پسیو و کوچک شده در جلوی محفظه بپردازند و با انجام کارهای فوق خواهند توانست اتصالات فیبر نوری بیشتری را در قسمت پنل جلویی جا دهند و در نتیجه کانالهای نوری بیشتری را داشته باشند و انتقال داده های بیشتری صورت گیرد.شرح کانکتورهای نوری توسعه یافته

کانکتورهای نوری توسعه یافته پیشگامی برای On-Board Optics؟

همانطور که میدانید در متد اتصالات نوری موازی فدیمی کاری که انجام می شد این بود که تمامی شکلهای فیبر نوری باید به یکدیگر فشرده شده و در عین حال نباید تحت فشار شدید قرار گیرند و برای این کار به یک مکانیز ارتباطی بالا نیاز بود و همچنین باید مقدار زیادی از فیبرهای نوری غیر ایزوله را تمیز کرد که کاری بس دشوار بود. اما کانکتورهای نوری توسعه یافته برای شرایط فوق بعنوان راهکار استفاده خواهند شد.

R&M نیز در به توسعه تکنولوژی مخصوص به خود پرداخته و این تکنولوژی دارای نام کانکتورهای نوری توسعه‌ یافته بوده و به انتقال نور از طریق میکرولنزهای روی اشکال فیبر صورت می گیرد.

مزایای سیستم فوق عبارت است از:

• همه آن‌چه مورد نیاز است، فشار تماسی ملایم است یا این‌ که اصلاً تماس وجود نداشته باشد
• مکانیزم اتصال ساده
• افزایش تراکم بسته ‌بندی در پنل جلویی
• قوی بودن لنزها  و تحمل خطاهای جزئی توسط لنزها
•عدم حساسیت به گرد و غبار و عدم نیاز به تمیز کردن

با توجه به موارد گفته شده این کانکتورها با به حداقل رساندن تلاش مورد نیاز برای مونتاژ راه اندازی و نگهداری اتصالات فیبر چندگانه برای برنامه های کاربردی با تراکم بالای فیبر نوری قابل استفاده خواهند بود.

 

بهین خاطر R&M به حمایت از اهداف COBO  پرداخته و حمایت از این اهداف را در مرحله اول قرار داده است. شرکت R&M اطلاعات مربوط به این کانکتورها را در یک وب سایت به ادرس www.onboardoptics.org قرار می دهد.

 

برای پشتیانی شبکه و پشتیبانی voip با شرکت تیلاتل در تماس باشید.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *