تعمیر مادربرد

[vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_empty_space height=”50px” woodmart_hide_large=”0″ woodmart_hide_medium=”0″ woodmart_hide_small=”0″ woodmart_hide_extra_small=”0″][vc_single_image image=”14330″ img_size=”full” alignment=”center” parallax_scroll=”no” woodmart_inline=”no”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_column_text woodmart_inline=”no” text_larger=”no”]

تعمیر مادربرد

تعمیر مادربرد نیاز اساسی و ضروری دنیای الکترونیکی امروز است. دنیایی که پر شده از انواع لپ تاپ ها،PCها و بسیاری از دستگاه هایی که مادربرد حکم سیستم عصبی آنها را دارد و بدون وجود آن عملا نمی توانند کاربری داشته باشند. مادربورد از قطعات اساسی کامپیوتر است و سایر قطعات به نحوی ‏با مادربورد در ارتباط هستند. مادربرد به نوعی میزبان تمامی قطعات حیاتی کامپیوتر است و کانکتور و اسلات بیشتر قطعات روی این برد تعبیه شده اند. به همین دلیل هم تعمیر مادربرد کار ساده ای نیست و حساسیت های ویژه دارد.

تعمیرات مادربرد
مادربرد به عنوان قلب سیستم های کامپیوتری، واحد پردازنده مرکزی، حافظه RAM ، کارت گرافیک، کارت های صدا و شبکه را بر روی خود دارد و به همین دلیل از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. این قطعه همچنین محل قرارگیری قطعه بسیار مهمی تحت عنوان بایوس است. بنابراین بدیهی است که خرابی مادربرد تا چه اندازه بر روند عملکردی سیستم تاثیر منفی گذاشته و آن را مختل می کند.

عیب یابی و تعمیر مادربرد هم به همین دلایل، حساسیت بسیار بالایی داشته و باید توسط افراد دوره دیده و ماهر انجام شود. شرکت بهین ارتباط هوشمند تیلا، یک مجموعه حرفه ای است که خدمات ترمیم این قطعه را در تخصصی ترین سطح به کاربران ارائه می دهد. به دلیل استفاده از تجهیزات پیشرفته و متدهای نوین تعمیراتی، می توانید از ترمیم برد لپ تاپ، کامپیوتر یا آل این وان خود در مرکز تخصصی مادربرد اطمینان کامل داشته باشید.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_text_separator title=”خدمات تعمیرات مادربرد” color=”blue” style=”shadow” border_width=”9″ css_animation=”fadeInDown”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][ultimate_info_banner banner_title=”تعمیر چیپ جنوبی مادربرد” banner_desc=”یکی از مراحل مهم تعمیرات مادربرد، مربوط به بررسی و ترمیم چیپ جنوبی این محصول است. چیپ جزء بخش های مهم مادربرد است که خرابی آن مشکلات بسیاری را در عملکرد برد اصلی ایجاد می کند. داغ شدن قبل از سوئیچ، داغ شدن بعد از سوئیچ کردن دستگاه، عدم وجود فرکانس در پایه کریستال، بوق زدن هر دو سمت خازن ها، بوق زدن تمام پایه های ساتا، بوق زدن تمام پایه های usb ، خال زدگی و بادکردگی، کار نکردن واحدهایی که توسط چیپ جنوبی کنترل می شوند و سوئیچ نشدن دستگاه، مشکلاتی هستند که تعمیر چیپ جنوبی مادربرد را ضروری می سازند.

حتی گاهی شدت آسیب دیدگی این قطعه به اندازه ای است که امکان تعمیر نداشته و حتما باید آن را تعویض کرد. تیم تعمیر مادربرد مرکز سخت افزار ایران برای تعویض چیپ از قطعه اورجینال استفاده می کنند تا مشکلی در عملکرد آن ایجاد نگردد.” info_effect=”fadeIn” ib3_background=”#e3e9ea” title_font_size=”desktop:25px;” desc_font_size=”desktop:16px;”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][ultimate_info_banner banner_title=”تعمیر سوکت cpu” banner_desc=”یکی از اقداماتی که کارشناسان تعمیر مادربرد برای رفع مشکلات این قطعه انجام می دهند، تعمیر سوکت سی پی سو است. همانطور که می دانید، مادربردها بر حسب ویژگی ها و ظرفیت کاریشان، پورت های متعدد و متنوعی دارند. حتی یکی از معیارهای خرید مادربرد، تعداد و نوع پورتهای آن است. پایه های سوکت های cpu، بسیار حساس هستند و ممکن است به دلیل بی احتیاطی، خمیده شده و یا بشکنند.

اگر تعداد پایه های آسیب دیده محدود باشند، امکان تعمیر سوکت CPU وجود دارد. در غیر این صورت، سوکت باید به طور کامل تعویض و با یک سوکت جدید جایگزین شود. تیم تعمیرات مادربرد این کار را با استفاده از سوکت اورجینال انجام می دهند تا مادربرد به درستی کار کرده و پردازنده متصل به آن نیز در معرض خطر قرار نگیرد.” info_effect=”fadeIn” ib3_background=”#e3e9ea” title_font_size=”desktop:25px;” desc_font_size=”desktop:16px;”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][ultimate_info_banner banner_title=”رفع قطع شدگی مدار مادربرد” banner_desc=”مدارها و پدهایی در مادربرد وجود دارند که اگر آسیب ببینند، عملکرد این قطعه و به دنبال آن کیفیت کاری کل سیستم را مختل می کنند. خط و خش های ناشی از باز و بسته کردن مادربرد، بی دقتی در پیچ کردن مادربرد، استهلاک و موارد دیگر، باعث آسیب دیدگی این پدها و مدارها شده و تعمیر مادربرد را ضروری می سازند.

اگر شدت خرابی این مدارها زیاد نباشد، می توان آنها را تعمیر کرده و به این ترتیب، مشکل قطع شدگی مدار را نیز برطرف کرد. تکنسین های نمایندگی مجاز مادربرد پس از بررسی کامل این قطعه و عیب یابی دقیق مدارها و پین ها، موارد آسیب دیده را ترمیم می کنند.” info_effect=”fadeIn” ib3_background=”#e3e9ea” title_font_size=”desktop:25px;” desc_font_size=”desktop:16px;”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][ultimate_info_banner banner_title=”تعمیر باتری مادربرد” banner_desc=”مادربرد یک باتری دارد که تحت عنوان باتری پشتیبان یا باتری بایوس هم شناخته می‌شود. وقتی سیستم خاموش است، این باتری به مادربرد کمک می کند که ساعت و تاریخ را تنظیم نماید. باتری مادربرد تقریبا شبیه باتری ساعت مچی است و مثل هر قطعه دیگری، امکان خرابی یا از کار افتادن آن وجود دارد.

تعمیر باتری مادربرد زمانی انجام می شود که ساعت و تاریخ رایانه شما بدون هیچ دلیل مشخصی از حالت تنظیم خارج شوند. البته معمولا این قطعه قابل تعمیر نیست. لذا کارشناسان تعمیرات مادربرد در این شرایط اقدام به تعویض باتری مادربرد می کنند. به این ترتیب عملکرد برد به حالت عادی باز گشته و ساعت و تاریخ سیستم نیز مجددا تنظیم خواهند شد.” info_effect=”fadeIn” ib3_background=”#e3e9ea” title_font_size=”desktop:25px;” desc_font_size=”desktop:16px;”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][ultimate_info_banner banner_title=”تعویض قطعات SMD” banner_desc=”یکی از مهم ترین بخش های مادربرد smd است که خود شامل اجزایی همچون مقاومت، خازن، سلف، دیود، ترانزیستور و … می باشد. خرابی هریک از این اجزا، باعث ایجاد اتصالی و اختلال در عملکرد سیستم می شود.

نکته قابل توجه این است که عیب یابی مادربرد و قطعات اس ام دی در این شرایط کار راحتی نیست و نیاز به تخصص و مهارت بالایی دارد. اگر عیب یابی و تعویض قطعات smd به درستی انجام شود، می توان بسیاری از ایرادها و مشکلات مادربرد و رایانه را برطرف کرد.” info_effect=”fadeIn” ib3_background=”#e3e9ea” title_font_size=”desktop:25px;” desc_font_size=”desktop:16px;”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][ultimate_info_banner banner_title=”تعویض کنترلرهای io ، pwm ، usb ، lan” banner_desc=”پورتهای مادربردهای جدید توسط چیپ اصلی هدایت و کنترل می ‌شوند و دارای کنترلر جداگانه نیستند. اگر هرکدام از این کنترلرها از کار بیفتند یا درست کار نکنند، ممکن است شاهد ایجاد مشکلاتی همچون خرابی و یا قلع مردگی چیپ در مادربرد باشیم.

تعویض کنترلرهای مادربرد، توسط تیم تعمیرات مادربرد و به شکل تخصصی و حرفه ای انجام می شود. همکاران ما ضمن عیب یابی و شناسایی کنترلرهای معیوب، آنها را با نمونه های جدید جایگزین می کنند تا مشکلات عملکردی برد نیز برطرف شوند.” info_effect=”fadeIn” ib3_background=”#e3e9ea” title_font_size=”desktop:25px;” desc_font_size=”desktop:16px;”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][ultimate_info_banner banner_title=”تعویض قطعات SMD” banner_desc=”یکی از مهم ترین بخش های مادربرد smd است که خود شامل اجزایی همچون مقاومت، خازن، سلف، دیود، ترانزیستور و … می باشد. خرابی هریک از این اجزا، باعث ایجاد اتصالی و اختلال در عملکرد سیستم می شود.

نکته قابل توجه این است که عیب یابی مادربرد و قطعات اس ام دی در این شرایط کار راحتی نیست و نیاز به تخصص و مهارت بالایی دارد. اگر عیب یابی و تعویض قطعات smd به درستی انجام شود، می توان بسیاری از ایرادها و مشکلات مادربرد و رایانه را برطرف کرد.” info_effect=”fadeIn” ib3_background=”#e3e9ea” title_font_size=”desktop:25px;” desc_font_size=”desktop:16px;”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][ultimate_info_banner banner_title=”تعمیر خازن مادربرد” banner_desc=”یکی دیگر از مراحل تعمیرات مادربرد، تعمیر و تعویض خازن می باشد. خازن مادربرد یک قطعه کوچک است که بار و انرژی الکتریکی دستگاه را در خود ذخیره می کند. خازن ها در چند نوع ثابت، سرامیکی، ورقه ای، میکا، الکترولیتی، آلومینیومی و تانتالیوم تولید شده و متناسب با ظرفیت مادربرد، در این قطعه تعبیه می شوند. چنانچه یک یا چند خازن در مادربرد درست کار نکنند، مشکلات متعددی در برد و کل فرایند کاری سیستم ایجاد خواهد شد.

مثلا ممکن است لپ تاپ یا کامپیوتر شما روشن نشود و یا این که به صورت ناگهانی خاموش شود. به هر ترتیب باید بدانید که تعمیر خازن مادربرد یا تعویض این قطعه، کار راحتی نیست و نیاز به مهارت بالایی دارد. اگر خطایی در روند باز کردن دستگاه و بیرون آوردن خازن ها رخ دهد، احتمال از کار افتادن مادربرد وجود خواهد داشت. معمولا در هنگام خرابی یا از کار افتادن خازن ها، خازن معیوب از مدار خارج شده و با یک خازن جدید و اورجینال جایگزین می گردد.” info_effect=”fadeIn” ib3_background=”#e3e9ea” title_font_size=”desktop:25px;” desc_font_size=”desktop:16px;”][/vc_column][/vc_row]