ارتباطات نقطه به نقطه

[vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_empty_space height=”50px” woodmart_hide_large=”0″ woodmart_hide_medium=”0″ woodmart_hide_small=”0″ woodmart_hide_extra_small=”0″][vc_single_image image=”4778″ img_size=”full” alignment=”center” style=”vc_box_shadow_3d” onclick=”zoom” css_animation=”flipInX” woodmart_inline=”no” parallax_scroll=”no”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_empty_space height=”100px” woodmart_hide_large=”0″ woodmart_hide_medium=”0″ woodmart_hide_small=”0″ woodmart_hide_extra_small=”0″][vc_column_text woodmart_inline=”no” text_larger=”no”]

خدمات اتصال نقطه به نقطه

یکی دیگر از خدماتی که شرکت‌ تیلا تل  به مشتریان ارایه می‌کند، خدمات ایجاد شبکه‌های خصوصی مجازی است. هم‌اکنون طیف گسترده‌ای از سازمان‌ها و موسسات از خدمات اتصال نقطه به نقطه  بهره می‌گیرند.
ارایه‌ی این سرویس نیازمند برگزاری جلسات کارشناسی برای شناخت نیاز و در نهایت تهیه طرح فنی مناسب با توجه به شرایط و نیازمندی‌های مشتری‌ست.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text woodmart_inline=”no” text_larger=”no”]

خدمات اتصال نقطه به نقطه، امکانی برای انتقال ترافیک خصوصی بر روی شبکه عمومی هستند. به‌طور معمول از اتصال نقطه به نقطه برای اتصال دو شبکه‌ی خصوصی از طریق یک شبکه‌ی عمومی مانند اینترنت استفاده می‌شود. منظور از یک شبکه‌ی خصوصی، شبکه‌ای است که به‌صورت آزاد در اختیار و دسترس عموم نیست. به‌طور معمول، برای پیاده‌سازی اتصال نقطه به نقطه دو یا چند شبکه‌ی خصوصی از طریق یک تونل رمز شده به یک‌دیگر متصل می‌شوند. در واقع به این وسیله اطلاعات در حال تبادل بر روی شبکه‌ی عمومی از دید سایر کاربران محفوظ می‌ماند.

اتصال نقطه به نقطه را می‌توان بسته به شیوه‌ی پیاده‌سازی و اهداف پیاده‌سازی آن به انواع مختلفی تقسیم کرد. براساس بسترهای انتقال اطلاعات از جمله اینترنت، ارتباطات بین شهری و داخل شهری و یا بر اساس فناوری‌های به‌کار گرفته شده مانندMPLS ،VPLS ، VLAN ،L2TP و انواع مختلف IP tunnelها و در قالب لایه ۲ و ۳ امکان‌پذیر است. به این وسیله امکان ارتباط شبکه داخلی دو سازمان، یا یک شرکت در سطح یک شهر یا کشور امکان‌پذیر می‌شود. همچنین امکان ارتباط تلفنی از طریق شماره‌های داخلی سازمان از طریق ارتباط مراکز تلفن میسر می‌شود. ارایه‌ی این سرویس نیازمند برگزاری جلسات کارشناسی برای شناخت نیاز و در نهایت تهیه طرح فنی مناسب با توجه به شرایط و نیازمندی‌های مشتری‌ست.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”14950″ img_size=”full” alignment=”center” parallax_scroll=”no” woodmart_inline=”no”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_column_text woodmart_inline=”no” text_larger=”no”]مهم‌ترین ویژگی‌های خدمات شبکه‌های خصوصی مجازی (اتصال نقطه به نقطه) شرکت تیلاتل را می‌توان به‌صورت زیر برشمرد:

  • امکان ارایه خدمات در سراسر کشور
  • امکان ارایه سرویس اتصال نقطه به نقطه لایه ۲ به صورت Any Transport over MPLS بر روی Ethernet
  • مشاوره در پیاده‌سازی و مسیریابی داخلی در شبکه‌های VPN
  • به کارگیری IPSec برای افزایش امنیت اطلاعات و ارتباطات

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text woodmart_inline=”no” text_larger=”no”]

Virtual Backbone یا شبکه ایجاد شده توسط شرکت تیلاتل در سطح کشور
Virtual Backbone یا خدمات زیر ساخت مجازی به سازمان‌ها امکان می‌دهد که شبکه‌ی مجازی خود را بر روی شبکه‌ی گسترده ART ایجاد کنند و کنترل آن را به‌صورت مستقیم بر عهده گیرند. تیلاتل در این بخش از خدمات خود با استفاده از فناوری‌های پیشرفته در لایه‌ی دسترسی (Access)، این امکان را فراهم می‌سازد که مشتریان بدون نگرانی از پرداخت هزینه‌های جانبی تجهیزات، طراحی مجدد شبکه، وجود امکانات مخابراتی، کیفیت خطوط مخابرات و همچنین دوری از مراکز مخابراتی به شبکه‌های مجازی خود متصل شوند.

استفاده از این خدمات ضمن صرفه‌جویی در هزینه‌های سازمانی منجر به دست‌یابی به خدماتی با کیفیت تضمین شده و پشتیبانی ۲۴ ساعته از شبکه مجازی مشتریان می‌شود.

شبکه زیرساخت لایه ۲
این سرویس، یک سرویس بدون پروتکل است و به کاربر امکان می‌دهد از پروتکل مورد نظر خود مانند IPX ،IPv6 ،IPv4 و دیگر پروتکل‌ها بر روی شبکه‌ی زیرساخت مجازی خود استفاده کند. از مزایای این سرویس می‌توان به نکاتی همچون کنترل کامل سرویس گیرنده بر مسایل فنی شبکه مانند مسیریابی، کنترل ترافیک و کیفیت سرویس اشاره کرد.

شبکه زیرساخت لایه ۳
در این سرویس که از آن با نام MPLS/BGP VPN نیز یاد می‌شود، از فناوری MPLS استفاده می‌شود، در این شبکه سرویس گیرنده با پیچیدگی‌های پروتکل‌های مسیریابی درگیر نخواهد شد و مواردی از قبیل کیفیت خدمات، مسیریابی لایه ۳ و سایر پیچیدگی‌ها به عهده سرویس‌دهنده خواهد بود. کاربران این خدمات بدون درگیری با پیچیدگی‌های شبکه زیرساخت می‌توانند با ارتباط با هر یک از نقاط حضور (PoP) در شبکه گسترده تیلاتل در سراسر کشور با شبکه زیرساخت مجازی خود ارتباط برقرار کنند و با آسودگی خاطر به تبادل اطلاعات بپردازند.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]