سیستم پیجینگ مبتنی بر ویپ

سیستم پیجینگ مبتنی بر ویپ پشتیبانی VOIP

سیستم پیجینگ مبتنی بر ویپ

سیتم تلفنی ویپ دارای قابلیتی به نام پیجینگ می باشد. این قابلیت به مدیران شرکت این امکان را می دهد تا در صورت برگزاری جلسه و یا برقراری تماس همزمان با جمعی از کارکنان خود ارتباط برقرار کند.

در این مقاله می خواهیم به آموزش این قابلیت در سرورهای الستیکس بپردازیم با ما همراه باشید:

ابتدا ارد سرور الستیکس شده و به تب applications رفته و یک Paging Extension ایجاد کنید.

 

سیستم پیجینگ چیست؟

سیستم مخابره پیام صوتی یا سامانه پیجینگ، یک روش رایج برای برقراری ارتباط و اطلاع رسانی انبوه و همچنین یک به یک است که در اماکن عمومی استفاده میشود. اما امروزه پیجینگ و مخصوصا پیجینگ تحت شبکه می تواند فراتر از این ها باشد و گزینه های بسیاری را در اختیار شما بگذارد:

  • اعلام موارد ویژه یا یافتن اشخاص
  • اطلاع رسانی اضطراری یا هشدار آتش سوزی یا طوفان
  • اعلان های انبوه یک رویداد یا یک اقدام در حال انجام
  • پخش صدای زنگ برای تغییر شیفت، اعلام تایم استراحت با زمانبندی تعیین شده
  • قابلیت ادغام با دوربین های نظارتی و سیستم درب ها
  • برقراری ارتباط و اطلاع رسانی های لازم بدون نیاز به حضور فیزیکی در مجموعه
  • امکان تعیین گروها (ناحیه) مختلف که بتوان آنها را به صورت جداگانه و بدون تداخل و یا همگانی پیج کرد.

تجهیزات اصلی پیجینگ شامل آمپلی فایر، بلندگوها و میکروفن است. بعضی از سازمان ها و کسب و کارها به طور سنتی از پیجینگ آنالوگ استفاده می کنند که نسبت به سیستم های پیجینگ تحت شبکه انعطاف کمتر و محدودیت های بیشتری دارند. امروزه اغلب سازمان ها به پیجینگ تحت شبکه تمایل دارند.

نوع اول سیستم مخابره صوتی: پیجینگ آنالوگ

در پیجینگ آنالوگ، برای برقراری ارتباط میان تلفن یا میکروفن و بلندگوهای متصل از زوج سیم به جای فناوری‌های اینترنتی استفاده می شود و محدودیت هایی را نسبت به سیستم پیجینگ تحت شبکه دارند.

نوع دوم سیستم مخابره صوتی: سیستم پیجینگ تحت شبکه

متفاوت از پیجینگ آنالوگ سنتی، سیستم پیجینگ صوتی تحت شبکه نسخه قدرتمندتری از سیستم اطلاع رسانی آنالوگ است و زیرساخت سیستم های پیجینگ تحت شبکه، مبتنی بر IP هستند. پیجینگ تحت شبکه نسخه منعطف تر و قدرتمندتری نسبت به اعلان عمومی آنالوگ است.

تمامی سخت افزارها و تجهیزات مانند بلندگو، میکروفون و آمپلی فایرها از طریق شبکه با هم ارتباط برقرار می کنند و می تواند با سیستم تلفن VoIP ترکیب شود. به کمک یک پیجینگ تحت شبکه، می توانید کارایی سیستم را به میزان قابل توجهی افزایش دهید.

Paging Extension

در این قسمت باید شماره مورد نظر خود برای ورورد به پیجینگ را وارد کنید. با .ارد کرد شماره زمانی که تلفنهای داخلی این عدد را وارد کند تعدادی از تلفنهای مشخص با شماره گیری این شماره زنگ می خورند و در صورتی که پاسخگو نباشند پیجینگ بر روی بلندگوی تلفن ها ادامه پیدا می کند.

Device List

در این قسمت باید شماره های داخلی افراد مورد نظر خود که می خواهید با آنها در ارتباط باشید را انتخاب کرده و در قسمت مربوط به انتخاب شده ها قرار دهید. سپس باید برای اعمال تغییرات آن را save کنید. با انجام کاراهای فوق حال می توانید تلفن شرکت خود را برداشته و شماره پیجینگ را شماره گیری کنید. نکته قتبل توجه در این قابلین این است که تمامی تماسهای مربوط به پیجینگ یک طرفه بوده و تنها شما قادر به صحبت خواهید بود.

برای پشتیانی شبکه و پشتیبانی voip با شرکت تیلاتل در تماس باشید.