VOIP ویژه مراکز پزشکی و درمانی

[vc_row][vc_column][vc_single_image image=”13176″ img_size=”full” alignment=”center” parallax_scroll=”no” woodmart_inline=”no”][vc_column_text woodmart_inline=”no” text_larger=”no”]

خدمات ویپ برای مراکز درمانی

زمانی که صحبت از مرکز تلفن ویپ می‌شود، ممکن است این سوال برای مدیر هر کسب‌و‌کاری پیش بیاید که آیا خدمات ویپ مناسب کسب‌و‌کار من هست؟ سیستم تلفن تحت شبکه چه سودمندی‌هایی برای من دارد؟ چرا باید برای داشتن چنین سیستمی هزینه کنم؟ اگر شما نیز مدیر یک کسب‌و‌کار، علی‌الخصوص در حوزه پزشکی و مراکز درمانی هستید، در این مطلب قصد داریم به شما بگوییم که خدمات VOIP برای بیمارستان ها، پزشکان و مراکز درمانی چیست و چطور می‌تواند به کسب‌و‌کار شما کمک کند. علاوه بر این، راهکارهایی را به شما معرفی خواهیم کرد تا بتوانید بخشی از فرآیندهای مرکز درمانی خود را با استفاده از مرکزتلفن ویپ بهینه و ارتباطاتی هوشمند داشته باشید.

سیستم تلفن ویپ چیست و چه مزایایی دارد؟

پیش از آنکه بخواهیم از خدمات VOIP برای بیمارستان ها و مراکز درمانی بگوییم، بهتر است کمی در مورد سیستم تلفن ویپ بدانید. اگر اطلاعات خوبی در این مورد دارید، می‌توانید این بخش را نادیده بگیرید و ادامه مطلب را مطالعه کنید. ابتدا باید بدانید که VOIP مخفف کلمه Voice Over IP و به معنای انتقال صدا روی بستر شبکه است. بنابراین وقتی صحبت از ویپ به میان آمد، بدانید که تمام ارتباطات روی بستر شبکه داخلی یا اینترنت برقرار می‌شود. پیش از ورود مرکزتلفن VOIP اکثر شرکت‌ها از سانترال پاناسونیک استفاده می‌کردند. این سانترال آنالوگ در زمان خودش بهترین گزینه برای مدیریت تماس‌های ورودی و خروجی بود که با ورود سیستم تلفن VOIP هوشمند و مقرون به صرفه، سانترال پاناسونیک صندلی شاهانه خود را به جانشین قدرتمند و هوشمند خود، مرکزتلفن ویپ واگذار کرد.

مهم‌ترین مزایای مرکزتلفن ویپ برای تمام کسب‌و‌کارها، کاهش هزینه مکالمات، تهیه گزارشات دقیق و نموداری، امکان برقراری کنفرانس صوتی و تصویری، امکان ارسال و دریافت فکس، مشاهده آنلاین وضعیت داخلی‌ها، صف انتظار، تلفن‌گویا، امکان توسعه و انعطاف بالا، ضبط تماس و … است. سیستم تلفن ویپ به شما کمک می‌کند تا ارتباطات صوتی هوشمند و کارآمد در شرکت خود داشته باشید.

خدمات VOIP برای بیمارستان ها و مراکز درمانی

اگر شما یک پزشک، مدیر بیمارستان یا یک مرکز درمانی هستید، حتما منتظرید که بدانید سیستم تلفن ویپ چه سودمندی‌هایی برای شما خواهد داشت. پس یک راست می‌رویم سر اصل مطلب! خدمات VOIP برای بیمارستان ها و پزشکان شامل سیستم نوبت‌دهی تلفنی، پیجینگ و احضار پرستار، مشاوره تلفنی، صندوق انتقادات و پیشنهادات، هدایت تماس‌ها به بخش‌های مختلف مرکز درمانی، یادآوری وقت ویزیت و … از جمله خدمات VOIP برای بیمارستان ها و پزشکان محسوب می‌شود. در ادامه این مطلب به صورت کامل به شما خواهیم گفت که سیستم تلفن ویپ چه سودمندی هایی برای شما خواهد داشت.

سیستم نظرسنجی اختصاصی برای پزشکان و پرستاران

اطلاع از میزان رضایت بیماران از پزشک یا پرستار می‌تواند پیشرفت چشمگیری برای مرکز درمانی شما داشته باشد. مخصوصا برای کلینیک‌ها و مراکزدرمانی خصوصی این موضوع اهمیت بیشتری خواهد داشت. یکی دیگر از خدمات VOIP برای بیمارستان ها، پزشکان و مراکز درمانی سیستم نظرسنجی تلفنی است. بیمار می‌تواند با برقراری تماس با یک سامانه نظرسنجی تلفنی میزان رضایت خود را ثبت کند. همچنین اگر مشاوره تلفنی داشتید، می‌توانید پس از اتمام مکالمه سیستم نظرسنجی پس از مکالمه داشته باشید.

خدمات VOIP برای بیمارستان ها

نوبت دهی تلفنی

سیستم نوبت‌دهی تلفنی یکی از پرکاربردترین خدمات ویپ برای مراکز درمانی محسوب می‌شود. شاید برای شما هم پیش آمده باشد که با بیمارستان میلاد برای اخذ نوبت تماس گرفته باشید. زمانی که با این بیمارستان تماس می‌گیرید، ابتدا یک پیام خوش‌آمد گویی پخش می‌شود و شما را برای نوبت‌دهی به یک مسیر هدایت می‌کند. بعد از وارد کردن عدد مورد نظر برای نوبت‌دهی تلفنی بخش‌ها و سپس پزشکان نام برده می‌شوند و تاریخ‌های آزاد برای نوبت دهی اعلام می‌گردد. با انتخاب تاریخ و ساعت مورد نظر نوبت شما ثبت می‌شود.

پیجینگ و احضار پرستار و پزشک

یکی از سیستم‌های پر استفاده در مراکز درمانی، سیستم پیجینگ است. از این سیستم در مراکزدرمانی برای احضار پزشک و پرستار، اعلام اتمام یا شروع وقت ملاقات و پیج کردن نام افراد استفاده می‌شود. برای داشتن یک سیستم پیجینگ تحت شبکه نیازی به تهیه یک سرور جداگانه نخواهید داشت زیرا این سیستم یکی از خدمات ویپ برای مراکز درمانی و پزشکان است که بر روی همان سیستم تلفنی ویپ پیاده سازی می‌شود.

تماس خودکار با بیماران

تماس‌گیر خودکار در مراکز درمانی می‌تواند طوری برنامه ریزی شود که به طور مثال یک ساعت پیش از سررسید نوبت بیمار با او تماس بگیرد و وقت ویزیت را یادآوری کند. یا فرض کنید این سیستم تماس‌گیر خودکار در یک آزمایشگاه پیاده‌سازی شده است، زمانی که جواب آزمایش فرد آماده شد با استفاده از این ماژول هوشمند به بیمار اطلاع داده خواهد شد.

صندوق انتقادات و پیشنهادات

تقریبا در اکثر مراکز درمانی صندوقی به صورت فیزیکی برای انتقادات و پیشنهادات روی دیوار نصب می‌شود. با استفاده از خدمات VOIP برای بیمارستان ها یا مرکز درمانی خود می‌توانید یک صندوق انتقادات و پیشنهادات طراحی کنید تا افراد بتوانند از هر مکانی برای شما پیغام صوتی بگذارند. همچنین این صندوق صوتی به شما این امکان را می‌دهد تا از هر نقطع جغرافیایی پیغام‌های خود را گوش کنید.

مشاوره تلفنی با پزشک

بسیاری از افراد تمایل دارند به جای مراجعه حضوری به مراکز درمانی به صورت تلفنی مشاوره خود را از پزشک متخصص دریافت کنند. بنابراین این فرصت مناسبی است که مراکز درمانی بخشی از فعالیت خود را به صورت تلفنی ارائه دهند. بنابراین یکی دیگر از خدمات VOIP برای بیمارستان ‌ها و پزشکان مشاوره تلفنی است که مراکز تلفنی ویپ در اختیار شما قرار خواهد داد. همچنین با داشتن یک خط تلفن هوشمند IN ، هزینه مشاور تلفنی به صورت هوشمند بر حسب دقیقه به حساب بانکی شما واریز خواهد شد.

ویپ برای مراکز درمانی

هدایت تماس‌های ورودی به بخش‌ها

از دیگر خدمات ویپ برای مراکز درمانی تلفن‌گویا است. منشی دیجیتال هوشمند در تمام کسب‌و‌کارها از جمله کلینیک‌ها و مراکز درمانی کاربرد دارد. این سیستم علاوه بر اینکه پس از تماس، پزشک یا مرکز درمانی را معرفی می‌کند، وظیفه هدایت تماس ورودی‌ به بخش‌های مختلف مثل آزمایشگاه، اورژانس، دندانپزشکی و … را نیز به عهده دارد. با داشتن این منشی دیجیتال خستگی‌ناپذیر و ۲۴ ساعته، بیمار کمتر منتظر می‌ماند و ساده‌تر با بخش یا شخص مورد نظر خود مکالمه می‌کند.

تلفن بی‌سیم برای سوپروایزر
سرپرست بخش‌های مختلف در یک مرکزدرمانی به دلیل اینکه معمولا در یک مکان مستقر نیست، برای اینکه همیشه در دسترس باشد باید از یک تلفن بی‌‍سیم که با مرکزتلفن ویپ مرتبط است، استفاده کند. تلفن ویپ دکت یا وای فای از جمله تجهیزاتی هستند که به عنوان خدمات VOIP برای بیمارستان ها مورد استفاده پرسنلی که دائم در حال رفت‌و‌آمد هستند قرار می‌گیرد.

پشتیبانی از ارسال و دریافت فکس نرم‌افزاری
در بخش اداری مراکز درمانی دستگاه فکس یکی از تجهیزات ارتباطی پر استفاده است. در کنار پیاده سازی یک مرکز‌تلفن VOIP می‌توانید یک سیستم فکس نرم‌افزاری داشته باشید. فکس نرم‌افزاری به شما کمک می‌کند تا تمامی روند ارسال و دریافت از طریق مرورگر شما باشد و همچین در مصرف کاغذ صرفه‌جویی شود.

ویزیت، مشاوره پزشکی و برگزاری جلسه از طریق تلفن تصویری
ارتباط تصویری از راه دور برای برگزاری جلسات مدیریتی، مشاوره و ویزیت افراد حاضر در مناطق محروم یا جراحی‌هایی که پزشک به دلیل مسافت زیاد امکان حضور فیزیکی ندارد از دیگر خدمات VOIP برای بیمارستان ها و مراکز درمانی محسوب می‌شود. به طور مثال برای برگزاری یک کنفرانس تصویری کافیست مدیران مرکز درمانی در هر نقطه جغرافیایی یک نرم‌افزار تلفن بر روی موبایل خود نصب کرده و یا به کمک تلفن رومیزی خود به صورت تصویری تماس برقرار کنند.

ارائه راهکارهای هوشمندانه به کمک راه‌اندازی سیستم ویپ برای مراکز درمانی
کلینیک‌ها و بیمارستان‌ها مراکزی هستند که مراجعه کنندگان زیادی دارند و رسیدگی به تعداد زیادی بیمار به صورت سنتی کار دشواری خواهد بود. امروزه با وجود تکنولوژی‌های بسیار زیاد دیگر زمان این نیست که یک کسب‌و‌کار خود را از راهکارهای هوشمند نرم‌افزاری دور کند. مرکزتلفن VOIP یک سیستم تلفن هوشمند است که با توجه به سودمندی‌های گفته شده در این مطلب، فراتر از یک سیستم مدیریت تماس برای یک مرکز درمانی خواهد بود. هماطور که گفته شد، خدمات ویپ برای مراکز درمانی به شکلی است که می‌تواند نوع خدمت رسانی شما را بسیار متمایز کند و شما را در مسیر پیشرفت و ارتباط بهتر با بیماران‌تان قرار دهد.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]