voip ویژه خدمات ساختمانی

[vc_row][vc_column][vc_single_image image=”13201″ img_size=”full” alignment=”center” parallax_scroll=”no” woodmart_inline=”no”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text woodmart_inline=”no” text_larger=”no”]

شرکت بهین ارتباط هوشمند تیلا با ارائه سیستم VOIP و پشتیبانی voip، راهکارهای لازم را به سازندگان ساختمان ارایه می دهد تا در ارتقاء امکانات ساختمان، نقشی ایفا کند.

در دنیای امروز یکی از مهم‌ترین مسائل برای خریداران مسکن، پس از منطقه و ظاهر ساختمان و کیفیت متریال استفاده شده در ساخت، امکانات رفاهی موجود در ساختمان می‌باشد. بسیاری از ساختمان‌ها دارای امکاناتی مثل استخر، باشگاه و … هستند اما امروزه متفاوت بودن است که باعث ایجاد تمایز و برتری میان دو ساختمان در مجاورت یکدیگر می‌شود. جذاب‌ترین ساختمان‌های امروزه از دیدگاه خریداران، ساختمان‌های هوشمند هستند. این ساختمان‌ها شرایط ایده‌آل را برای رفاه و آرامش و آسایش ساکنین برقرار می‌کنند و ما با سیستم VOIP آماده‌ی پیاده‌سازی بسیاری از امکانات از قبیل سیستم تلفنی مرکزی، آیفون تصویری متصل به تلفن، سیستم حفاظت پیرامونی، سیستم اطفاء حریق، سیستم پیجینگ و … هستیم تا با حداقل هزینه، بیش‌ترین امکانات یک خانه‌ی هوشمند را برای شما فراهم آوریم.

VOIP چیست؟

درواقع VOIP مرکز تلفن تحت شبکه داخل مجموعه است که وظیفه ی ایجاد ارتباط تلفنی داخلی (بین بخش های مختلف) و خارجی را بر عهده دارد. این سیستم تحت شبکه داخلی کار می‌کند (به طور کلی وابستگی به شبکه اینترنت ندارد) و دارای ارزش افزوده‌هایی می‌باشد که مهم‌ترین آن‌ها اتصال مرکز تلفن به سیستم‌های نرم‌افزاری می‌باشد و از این طریق خدمات بیشماری را به مصرف کننده ارائه می‌دهد.

چرا VOIP از نیازهای اساسی یک ساختمان مجهز و امروزی می‌باشد؟

مزیت‌های سیستم VOIP که ساختمان شما را متحول می‌کند و به یک ساختمان هوشمند تبدیل می‌کند به شرح زیر می‌باشد:

کاهش قابل توجه در هزینه‌های زیر ساخت

اگر هنوز کابل‌کشی تلفن، آیفون تصویری، IPTV (تلویزیون مرکزی)، سیستم‌های نظارتی پیرامونی ساختمان را انجام نداده‌اید دست نگهدارید! چرا که می‌توانید با انتخاب VOIP به عنوان سیستم یکپارچه ارتباطی ساختمان، هزینه‌های سیم‌کشی و کابل‌کشی را به شدت کاهش دهید چرا که به جای تهیه‌ی کابل‌های مختلف، با یک کابل شبکه تمامی کارهای شما انجام می‌شود. این خود نیز دلیل بر صرفه جویی بسیار زیادی در کابل کشی‌های مختلف ساختمان می‌باشد.

تلفن گویا (کاربردی برای مجتمع های تجاری و مسکونی بزرگ)

تماس‌های ورودی به بخش مدیریت و اداری ساختمان، ابتدا می‌توانند به سرور مرکزی و منشی دیجیتال وصل شوند و سپس در صورت لزوم با بخش مربوطه (مثل نگهبانی، سرایداری، فروش، تاسیسات و …) ارتباط برقرار شود.

اتصال سیستم آیفون مرکزی ساختمان به سیستم VOIP

با استفاده از VOIP به عنوان سیستم آیفون مرکزی، در هر زمان و هر جایی که باشید، در صورت زنگ خوردن درب ورودی، می‌توانید از طریق موبایل خود متوجه شوید که چه کسی پشت درب می‌باشد. درواقع با زنگ خوردن آیفون منزل یا محل کار، موبایل شما نیز می‌تواند زنگ خورد!

با جایگزین نمودن پنل های VOIP به عنوان آیفون مرکزی ساختمان، از هزینه‌های گزاف خرید پنل و آیفون تصویری بپرهیزید و با هزینه‌ی بسیار کم‌تر، امکاناتی بسیار بیش از یک آیفون تصویری پیشرفته به ساختمان بیفزایید.

این آیفون جدید علاوه بر کارایی آیفون‌های امروزی که در بازار موجود هستند، امکاناتی فراتر دارند که برخی از آنان عبارتند از:

سیستم آیفون هوشمند

ارتباط آیفون‌های تمامی واحدها، نگهبانی، مدیریت و … به یکدیگر و ایجاد ارتباط تصویری در صورت تمایل
اتصال سیستم آیفون به موبایل ساکنین
اتصال به سیستم آیفون از راه دور، از طریق اینترنت
اتصال به سیستم آیفون از راه دور، از طریق تلفن
مشاهده منزل خود از راه دور
کنترل باز و بسته کردن تمامی درب ها از راه دور
تلویزیون مرکزی ساختمان
با استفاده ازIPTV دیگر نیازی نیست تا هر واحد سیم‌کشی جدا برای آنتن تلویزیون یا reciver داشته باشد! با یک آنتن مرکزی و از طریق کابل‌ها و انشعابات VOIP تمامی واحدها صاحب تلویزیون دیجیتال می‌شوند و مدیریت می‌تواند بخشی از هزینه‌های ساختمان را از به صورت ماهیانه و از این طریق از ساکنین هر واحد دریافت نماید. همچنین امکان تماشای فیلم از بانک فیلم موجود در ساختمان برای تمامی واحدها فراهم می‌شود.

تماس تصویری

با استفاده از سیستم VOIP می‌توانید به راحتی تماس تصویری برقرار کنید. اگر ساختمان مجهز به سیستم VOIP باشد می‌توانید با نگهبانی، لابی، دیگر واحدها تماس تصویری با کیفیت بالا و به صورت رایگان برقرار نمایید.

VOIP جهت پروژه های ساختمانی

نظاره‌گر درون واحد باشید
با استفاده از سیستم مانیتورینگ VOIP می‌توانید از هر نقطه در دنیا، داخل واحد خود را رصد کنید. آیا کسی در واحد هست؟ آیا قبل از بیرون آمدن چراغ ها را خاموش کردم؟ آیا در واحد همه چیز امن است؟

سیستم نظارت از راه دور

با اتصال سیستم VOIP به سیستم دوربین‌های مدار بسته‌ی تحت‌شبکه (Sip support)، لحظه به لحظه در هر نقطه‌ی دنیا که باشید، دوربین‌های مداربسته‌ی ساختمان شما در دسترس و قابل نظارت می‌باشند.

نکته حائز اهمیت آن است که این مدلCCTV دارای میکروفون و بلندگو هستند. یعنی شما علاوه بر دریافت صدا و تصویر، می‌توانید صدا نیز ارسال کنید. یعنی هم صدای محیط منزل را می‌شنوید و هم می‌توانید با کسی که در منزل است صحبت کنید و او صدای شما را خواهد شنید.

یکپارچگی سیستم اطفاء حریق با سیستم هشدار تلفنی

تمامی ساختمان‌های در حال ساخت که به سیستم اطفاء حریق نیاز دارند، می‌توانند از همین کابل‌های شبکه استفاده کنند و سیستم اطفاء حریق را نیز به سرور مرکزی وصل کنند. با اتصال ویپ به سیستم اطفاء حریق، اگر آتش سوزی در ساختمان اتفاق بیفتد به شکل اتوماتیک با آتش نشانی و مراکز مربوطه تماس حاصل شده و پیام صوتی از قبل مشخص شده پخش می‌گردد.

ارائه اینترنت به کلیه‌ی واحدها

به دلیل آماده سازی زیرساخت و استفاده از کابل شبکه جهت آماده سازی سیستم VOIP از همین کابل‌ها جهت ارائه اینترنت از یک سرور مرکزی به تمامی واحدها می‌توان استفاده کرد.

پس تمامی واحدها مجهز به اینترنت می‌شوند و می‌توان هزینه‌ی ثابت ماهیانه از کلیه‌ی آنان دریافت نمود.

کاهش چشمگیر هزینه‌های مکالمات تلفنی

یکی از مهم‌ترین موارد و مزیت‌های استفاده از VOIP کاهش چشمگیر هزینه‌های سرسام‌آور قبوض تلفن می‌باشد. پس اگر مجتمعی به بستر VOIP تجهیز شده باشد، تمامی تماس‌های بین واحدها، نگهبانی، سرایداری، مدیریت و … به صورت کاملا” رایگان برقرار می‌شود و این امر تاثیر بسزایی در کاهش هزینه‌ی قبض تلفن مجتمع دارد.

سیستم فکس نرم‌افزاری

دیگر نیازی به خرید دستگاه فکس ندارید چرا که با استفاده از VOIP علاوه بر تلفن، هر یک از واحدهای ساختمان دارای سیستم فکس نیز می‌شود و می‌توانند علاوه بر ارسال، فکس نیز دریافت کنند.

دیگر هیچ تماسی را از دست ندهید و همیشه در دسترس باشید

با این سیستم زمان‌هایی که در منزل یا دفتر کار خود نیستید، می‌توانید تلفن‌های ورودی را روی موبایل خود دریافت نمایید و این امکان شامل هزینه‌ی جداگانه‌ای نخواهد بود. (چرا که عمل دایورت از طرف مخابرات نسبت به زمان و نوع تماس مشمول هزینه است اما در اینجا هیچ هزینه‌ی اضافه‌ای پرداخت نخواهد شد.)

راهکار‌های ویپ جهت پروژه های ساختمانی

ارتباط منشی تلفنی با شما!
با انتخاب و تعریف این امکان توسط شما، تماس گیرنده می‌تواند علاوه بر پیغام گذاشتن، انتخاب کند که به موبایل شما وصل شود و با شما صحبت کند یا خیر!

این بدان معناست که منشی تلفنی شما می‌گوید “پس از شنیدن صدای بیپ، پیغام بگذارید و یا در صورت تمایل با شماره‌گیری عدد ۱ به موبایل آقا/خانم وصل شوید” و پس از شماره‌گیری عدد مورد نظر تماس به موبایل شخص مورد نظر انتقال یافته و موبایل یا تلفن شما زنگ می‌خورد.

دسترسی به پنل مدیریت سیستم در هر لحظه به صورت امن و طبقه بندی شده

از هر نقطه در دنیا می‌توانید با استفاده از یک مرورگر ساده و اینترنت، با سیستم VOIP خود ارتباط برقرار کنید و امکانات مختلف را بر اساس دسته‌های گوناگون مدیریت نمایید و یا هر لحظه می‌توانید مکالمات منزل یا محل کار خود را رصد کنید. مثلا” رصد کنید که دیروز و امروز، دفتر یا منزل شما چه تماس‌های ورودی و خروجی داشته، یا مکالمات ضبط شده را بشنوید یا دسترسی به پروفایل مخاطبین، دسترسی به این امکان فقط توسط مدیریت امکان‌پذیر می‌باشد.

شماره‌گیری از هر نقطه‌ی دنیا با استفاده از شماره تلفن ثابت محل کار یا منزل
شما می‌توانید از هر نقطه در دنیا و فقط با اتصال به اینترنت، به هرجایی که می‌خواهید تماس بگیرید و روی Caller ID مقصد ، شماره تلفن ثابت منزل یا محل کار شما نمایش داده خواهد شد.

یعنی شما به وسیله‌ی موبایل خود تماس می‌گیرید اما کالر آیدی مقصد، شماره ثابت منزل یا دفتر کار شما را نشان می‌دهد.

بانک اطلاعاتی هوشمند

هر شماره‌ی ورودی به طور خودکار در بانک اطلاعاتی ذخیره شده و حتی در همان لحظه‌ی پاسخگویی به تماس می‌توانید پروفایلی برای تماس گیرنده تشکیل دهید و اطلاعاتی که می‌خواهید به پروفایل تماس‌گیرنده اضافه کنید و نهایتا” امکان دسته‌بندی مخاطبین در دفترچه تلفن هوشمند مثل دسته بندی اقوام، دوستان و … امکان‌پذیر می‌باشد.

امکان ضبط مکالمات

با تعاریف مربوطه، هر تماسی که نیاز باشد را می‌توان ضبط و ثبت کرد. این تعریف می‌تواند همیشه و برای تمامی تماس‌های ورودی و خروجی برقرار باشد و یا می‌توانید تماس‌هایی از شماره‌های خاص را ضبط کنید.

هشدار خانگی و اتوماسیون اداری

این امکان بدین معناست که زمانی که می‌خواهید همه‌ی افراد خانه دور هم جمع شوند (مثلا” برای صرف شام) با اعلام سراسری و فقط با یک کلیک، از طریق تلفن همراه یا دستگاه VOIP به شکل پیام یا تماس همگی را مطلع کنید.

همچنین برای اطلاع رسانی جلسه واحد مدیریت می‌توان به سادگی همه را از زمان و اطلاعات جلسه مطلع کرد و این امکان، تا حد زیادی کار برنامه های اتوماسیون اداری را نیز انجام می‌دهد.

سیستم پیجینگ (جهت مراکز تجاری)

با استفاده از کابل های شبکه و ایجاد ارتباط میان سیستم VOIP و پیجر ساختمان، شما صاحب اپراتور دیجیتال پیجر هوشمند می‌شوید. پس دیگر نیازی نیست اپراتوری استخدام کنید برای صحبت و اطلاع‌رسانی، چرا که این کار را می‌توانید با برنامه‌ریزی مرتب و دقیق و با کیفیت مطلوب‌تر انجام دهید.

برنامه نویسی و ساخت نرم افزارهای جانبی ویپ
ما با تشکیل تیم مهندسی مجرب و توانا، می‌توانیم نیاز های مشتریان را شناسایی کنیم و راهکارها و برنامه های لازم را جهت رفع نیازهای آنان طراحی و اجرا نماییم. پس هرآنچه نیاز شماست، بر خود می‌دانیم تا آن نیاز را برطرف سازیم.

قیمت‌گذاری و نحوه پرداخت

هزینه‌ی راه‌اندازی VOIP برای ساختمان‌های مختلف متفاوت است و بستگی به وسعت و مساحت ساختمان دارد و اینکه چه نیازهایی در ساختمان احساس می‌شود و با توجه به اینکه با ایجاد چه امکاناتی ساختمان شما بروزتر خواهد شد. با توجه به نیاز شما و با بررسی مشاوران و تکنسین‌های ما، هزینه‌های نرم‌افزاری، سخت‌افزاری و اجرای طرح برآورد شده و طی پیش فاکتور به شما اعلام می‌گردد و در صورت موافقت عملیات پیاده سازی و اجرا آغاز می‌شود.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]