آشنایی با سانترال تحت شبکه

آشنایی با سانترال تحت شبکه

سانترال تحت شبکه، در واقع IP یکسانی است که در شرکت های مختلف قرار داده شده استاز طریق این شبکه یکسان، به افراد آن شرکت اجازه داده می شود که در هر مکانی بتوانند از سیستم یکسان تلفنی استفاده نمایند.

برای آشنایی بیشتر با این سیستم، باید مثال هایی را در این خصوص ذکر نماییمیکی از مشهور ترین این نمونه ها، برقراری تماس های تلفنی و ویدیو کنفرانس ها در شبکه های اجتماعی استدر واقع شبکه های اجتماعی از مدت ها قبل از این سیستم استفاده می کردند و به تدریج، ما شاهد این امر هستیم که این سیستم تقریبا در تمامی شبکه های اجتماعی فراگیر شده استاین امر نشان دهنده مفید واقع شدن آن نزد مردم است.

اما در خصوص سانترال تحت شبکه نیز دقیقا پروسه به همین امر می باشددر واقع امکان ارتباط تمامی افراد یک شرکت به صورت تلفنی و ویدیو کنفرانس در این سیستم تعبیه شده استتنها کافی است که افراد به این سیستم وصل شوند و بتوانند در محیطی کاملا اختصاصی، مذاکرات را برقرار نمایند.

مزایای استفاده از سانترال تحت شبکه

مزایای استفاده از سانترال تحت شبکه

صرفه بودن

اولین مزیت این سیستم، به صرفه بودن آن از نظر اقتصادی می باشدبرای ارتباط برقرار کردن تلفنی ساده با افراد شرکت، شما مجبور هستید که ساعت ها پای تلفن باشید و هزینه گزافی به شما تحمیل خواهد شددر صورتی که در این سیستم، هزینه بسیار کمتر می باشد و بنابراین بسیار به صرفه تر است.

عدم حضور فیزیکی افراد

عدم حضور فیزیکی افراد هم از دیگر مزایای این سیستم استهمواره بسیاری از افراد هستند که در ادارات به صورت کادر غیر حضوری فعالیت دارنددر این مورد استفاده از سیستم سانترال تحت شبکه بسیار موثر می باشد و تمامی افراد را در مکان های مختلف گرد هم می آورد.

امکان ضبط مکالمات

امکان ضبط مکالمات به صورت خودکار در این سیستم تعبیه شده است و بنابراین نیازی به صورت جلسه مختصر مکالمات نیستبنابراین در شرکت های سهامی عام سانترال تحت شبکه می تواند سیستم مفیدی واقع شود.

امکان برگزاری سخنرانی به صورت خودکار

امکان برگزاری جلسات سخنرانی هم در این سیستم وجود داردبه صورتی که یکی از اعضای شرکت، سخنرانی خود را از قبل آماده کند و به صورت خودکار امکان پخش آن در جلسه اصلی میسر گردداین یکی از موارد پرکاربرد در در این سیستم است.

انعطاف پذیر‌ترین سیستم صوتی

سانترال تحت شبکه از انعطاف ترین سیستم های صوتی می باشداین سیستم قابلیت راه اندازی در کمترین زمان ممکن را در اختیار شما قرار خواهد داد و همچنین استفاده از آن بسیار آسان می باشدبه این ترتیب افراد یک شرکت برای کار با این سیستم نیازی به آموزش خاصی ندارند.

انواع سانترال تحت شبکه

انواع سانترال تحت شبکه

سانترال تحت شبکه انواع مختلفی دارد که شما می توانید بر اساس نیاز خود از آنها استفاده نمایید:

سانترال نرم افزاری

یک نرم افزار خاص بر روی سرور نصب می شود و پس از آن شما می توانید از سانترال تحت شبکه استفاده نماییداین سیستم دارای مزایا و معایبی استاز جمله مزایای آن، رایگان بودن آن می باشد و از موارد معایب آن می توان به نداشتن قدرت کافی برای برگزاری جلسات در تعداد زیاد افراد را نام برد.

سانترال سخت افزاری

همانطور که از نام این سانترال می توان فهمید، با استفاده از نصب قطعات خاصی به اسم ماژول و یا مراکز تلفن ویپ امکان پذیر می شوددرست است که سیستم به این روش اندکی هزینه بر است، اما بسیار قدرتمند می باشد و تا مدت زیادی می تواند نیاز شما به نصب موارد دیگر برای سانترال تحت شبکه را برآورده کندالبته نصب آنها نیاز به حضور افراد ماهر دارد.

سانترال ابری

یکی از سانترال هایی است که شباهت بسیار زیادی با سانترال نرم افزاری داردالبته با اندکی توجه می توانید تفاوت های آنها را دریابیدسانترال ابری به صورت ماهیانه یا سالیانه  فروخته می شوند و از جمله سیستم های بسیار پرطرفدار هستند.

نکته مهم در رابطه با سانترال تحت شبکه

نکته مهم در رابطه با سانترال تحت شبکه

در رابطه با سانترال تحت شبکه باید چند نکته را در نظر داشته باشید که فهمیدن آنها خالی از لطف نیستمثلا اینکه شما باید بر اساس جمعیت شرکت، سانترال خود را انتخاب نماییدطبیعتا شرکت های پرجمعیت، احتیاج به سیستم های قدرتمند تری نیز دارند.

توجه داشته باشید که امکان قرار دادن سانترال تحت شبکه بر روی خط تلفن ثابت نیز وجود داردهمچنین برای راحتی کاربران، اپ های مختلفی به وجود آمده اند که با اندروید و ios سازگاری دارندبه این ترتیب، افراد برای استفاده از این سیستم نیازی به نرم افزار های خاص ندارند و در هر جایی می توانند با استفاده از تلفن های همراه خود، از این سیستم استفاده نمایند.

هم اکنون سانترال تحت شبکه در برند های مختلفی به بازار عرضه می شوندبرند پاناسونیک، سیسکو و آوایا از مشهور ترین آنها هستند.