ماده خنک کننده توسط محققان از کوهان شتر

 

ساخت ماده خنک کننده توسط محققان با الهام از کوهان شتر

محققان MIT توانستند ماده‌ای که از هیدروژل‌ها و آئروژل‌ها تشکیل شده است را تولید کنند که خاصیت سرد شدگی آن بدون نیاز به برق 5 برابر بیشتر از موارد مشابه می باشد.

این محققان توانستند  ماده‌ای متشکل از دو لایه نازک تولید کنند که این ماده از کوهان شتر الهام گرفته شده است این ماده برای خنک کردن به برق نیاز ندارد و به راحتی می تواند سرمای مورد نیاز برای خنک نگه داشتن اطرافش را تامین کند.

ماده ای که توسط  محققان بررسی شد و نشان داد که  این ماده جدید قادر است که بیش از 7 درجه سانتی گراد و در واقع 5 برابر سایر مواد مشابه خاصیت خنک کنندگی داشته باشد.در برخی از موارد این ماده قادر است تا هشت روز به حفظ خاصیت خنک کنندگی خود بپردازد.ماده خنک کننده توسط محققان از کوهان شتر

در صورتی که این ماده بتواند توسعه داده شود می توان به راهکارهای نوینی برای طراحی سیستم های خنک کننده امیدوار بود.مواد تشکیل دهنده ی این ماده شامل :لایه زیرین یک نوع هیدروژل و ماده‌ای شبیه Jell-O که در حدود 50 سال از عمر آن می‌گذرد و در تولید مواد مختلفی مانند چسب تا سیستم‌های انتقال دارو و ایمپلنت سینه مورد استفاده قرار می‌گیرد.
هیدروژن دارای 97 درصد آب بوده که اگر دما را افزایش دهید این ماده تبخیر می شود که باعث پایین آوردن دمای ژل شده و آن را به یک عایق تبدیل می کند. هواژن نیز رسانای گرمایی پایینی دارد که باعث جذب گرمای زیادی از محیط اطراف می شود و باعث خنک ماندن آن می شود.ماده خنک کننده توسط محققان از کوهان شتر

محققان سطح بالایی هیدروژل را با آئروژل پوشاندند .ماده آئروژل حدود صد سال قبل کشف شده و در حال حاضر در بسیاری از لوازم جانبی مخصوص فضای آزاد مورد استفاده قرار می‌گیرد. آئروژل در سیستم‌های خنک کننده، همچنین در رنگ‌های مختلف به عنوان غلیظ کننده و در صنعت مواد شیمیایی به عنوان ماده تمیز کننده به کار برده می‌شود.

زمانی که آئروژل در سطح بالایی هیدروژل قرار داشته باشد، پتانسیل خنک کنندگی آن افزایش بسزایی می یابد.ضخامت این دو لایه دارای ضخامتی کمتر از 1.5 سانتی متر می باشد.

برای پشتیانی شبکه و پشتیبانی voip با شرکت تیلاتل در تماس باشید.