اخبار, اخبار شبکه

سرقت ۱۰۰ میلیون دلاری هکرها از پروژه های DeFi

سرقت ۱۰۰ میلیون دلاری هکرها از پروژه های DeFi  در سال ۲۰۲۰ پشتیبانی VOIP

هکرها در سال ۲۰۲۰ توانستند ۱۰۰ میلیون دلار از پروژه‌های مالی غیرمتمرکز یا دیفای (DeFi) سرقت کنند و نیمی از هک های انجام شده در نیمه دوم سال اتفاق افتاده است.سرقت ۱۰۰ میلیون دلاری هکرها از پروژه های DeFi

براساس گزارش های ارائه داده شده در شش ماهه اول امسال ۴۵ درصد تمام سرقت‌ها مربوط به هک‌های دیفای بوده‌اند که متشکل از مبلغی برابر ۵۱.۵ میلیون می باشند. در نیمه دوم سال جاری میلادی این میزان به ۵۰ درصد معادل ۴۷.۴ میلیون دلار رسیده است. دیفای  به مجموعه‌ای از برنامه‌ها گفته می‌شود که امور مالی را بدون نیاز به واسطه مانند بانک انجام می‌دهد.سرقت ۱۰۰ میلیون دلاری هکرها از پروژه های DeFiدر گزارشی که اخیرا منتشر شده است اعلام شده : بخش بزرگی از سرقت نیمه دوم امسال مربوط به هک بزرگ صرافی «Kucoin» در ماه اکتبر می باشد که هکرها موفق به سرقت ۲۸۱ میلیون دلار از آن شدند. بدون در نظر گرفتن این حمله در این بازه زمانی DeFi توانسته بیش از ۵۰ درصد سرقت‌ها و هک‌ها را به خود اختصاص دهد.

در حالت کلی ۲۱ درصد کل حجم هک‌ها و سرقت‌ها به پروتکل دیفای و هک‌های صرافی اختصاص داد شده است. اما باید بدانید که حجم هک DeFi در سال ۲۰۱۹ خیلی ناچیز بوده است و در گزارش اخیر بیان شد:

«ارزش مالی دیفای رشد چشمگیری در سال جاری میلادی داشته، بنابراین خطرات احتمالی جدیدی برای پولشویی ایجاد می‌کند چرا که هک پروتکل‌های دیفای اکثر سرقت‌های ارز دیجیتال در سال ۲۰۲۰ را تشکیل می‌دهند و مبادلات مالی غیرمتمرکز هدف هکرها قرار گرفته‌اند. این افزایش ارزش باعث جذب هکرها شده که نتیجه آن، بیشترین تعداد هک در یکسال تا به امروز می‌شود.»سرقت ۱۰۰ میلیون دلاری هکرها از پروژه های DeFi

براساس  گزارش‌ها، ارزش کل سرمایه موجود در دیفای به ۱۳.۴۲ میلیارد دلار می‌رسد که نسبت به شروع سال جاری میلادی، رشدی ۷۰۰ درصدی داشته است. «Uniswap» در این زمینه حکمرانی می‌کند و پس از آن‌ شرکت‌هایی مانند «Maker» و «Wbtc» قرار گرفته‌اند.

همچنین توجه ویژه ای از سوی کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) و سایر رگولاتورها در کشورها مختلف مانند اتحادیه اروپا به پروژه‌های DeFi می شود.

برای پشتیانی شبکه و پشتیبانی voip با شرکت تیلاتل در تماس باشید.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *