روشهای بازیابی اطلاعات در پشتیبانی شبکه تیلاتل

از بین رفتن اطلاعات جزو بدترین اتفاقاتی است که ممکن است برای شما پیش بیاید و دلایل بسیاری از جمله وجود ویروسها، کرمها و……. دارد.ما در این مقاله قصد داریم تا روشهای بازیابی اطلاعات را به شما آموزش دهیم تا در صورت از دست دادن اطلاعات بتوانید اطلاعات از دست رفته را دوباره بازگردانید.

در واقع معنی و مفهوم بازیابی اطلات تعمیر و بازگرداندن اطلاعات از دست رفته بدون دسترسی به فلش مموری و وسایلی ذخیره سازی می باشد

بازیابی اطلاعات ( Data Recovery )  به  سه روش عمده انجام پذیر است  :

در روش اول شما می توانید داده های خود را از طریق Backup ها یا Image های دوره ای ریکاوری کنید و آنها را بازگردانید.نرم افزارهایی که برای این کار مورد استفاده قرار می گیرند عبارتند از:

Backup Exec – Veritas

Veeam Backup & Replication

Acronis True Image

EaseUS Todo Backup

در روش دوم شما می توانید با استفاده از هارد و فلش اطلاعات خود را بازگردانید. در این روش شما می تونید با استفاده از نرم افزارهایی که در پایین ذکر شده اطلاعات خود را بازگردانید . این نرم افزارها کاری که انجام می دهند این است که ابتدا با استفاده از یکسری الگوریتم پیچیده به بررسی اطلاعات دخیره شده پرداخته و مکان این اطلاعات را پیدا خواهند کرد:

  • Disk Drill
  • Prosoft Data Rescue 5 for Windows
  • DM Disk Editor and Data Recovery Software
  • MiniTool Partition Recovery
  • Stellar Recovery
  • و . . .

حال می رسیم به روش آخر !!!!!!

در روش سوم شما می توانید اطلاعات خود را از طریق بازیابی سخت افزری برگردانید

در صورتی که قادر به برگرداندن اطلاعات خود با استفاده از نرم افزارهای بالا نبودید پس ممکن است که مشکل شما فیزیکی باشد و یا هارد شما صدمه دیده باشد.

یازیابی سخت افزاری شامل عملکردهایی است که به وسیله آن قطعات آسیب دیده هارد که بسیار حساس هستند در محیط نزدیک به خلا و عاری از هر گونه گرد و غبارکه ب آن محیط Clean room گفته می شود، تعویض میگردد. با انجام این کار شما قادر هستید تا  اطلاعات روی هارد دیسک خود را دوباره برگردانید . باید توجه داشته باشید که اگر  هارد دیسک را در هوای آزاد باز کنید هارد دیسک شما دیگر قادر به کار نخواهد بود.هزینه بازیابی سخت افزاری گران است.

در بین سه روش بالا گرفتن backup  بهترین روش می باشد.