تعمیر LCD لپ تاپ

آیا می دانید که یکی از اصلی ترین مشکلاتی که استفاده کنندگان از لپ تاپ ها دارند چه می باشد؟بهتر است بدانید که لپ تاپ سیستم بسیار حساسی دارد. یکی از اصلی ترین قطعه هایی که حساس تر می باشد بخش lcd لپ تاپ می باشد.چرا که در اثر وارد شدن کوچکترین ضربه ای این صفحه از بین می رود و باید تعویض گردد.

شکسته شدن صفحه ال سی دی لپ تاپ

در اصلی بهتر است بدانید که یکی از اصلی ترین مشکلاتی که لپ تاپ ها دارند این است که صفحه lcd آن سریع خراب می گردد. تعمیر lcd لپ تاپ نیز کار بسیار سختی می باشد و هزینه های بسیار بالایی دارد.باید در زمینه نگهداری از لپ تاپ ها، باید دقت داشته باشید. چرا که همان طور که گفته شد، هم هزینه های زیادی دارد و هم این که انواع مشکلات دیگر را نیز به همراه به دارد.

در تعمیر لپ تاپ در شهر های مختلف انواع شرکت های مختلف در این زمینه فعالیت می کنند و می توانید به اختیار سفارش های خود را به یکی از شرکت های فعال در این زمینه واگذار کنید تا مشکلات خود را حل کنید.یکی از اصلی ترین مشکلاتی که لپ تاپ ها دارند این است که صفحه lcd آن سریع خراب می گردد.

تعمیر LCD لپ تاپ

اگر صفحه نمایش لپ تاپ شکست چه باید کرد؟

از اصلی ترین دغدغه های یکه افراد دارن داین است که زمانی که صفحه لپ تاپ آن ها خراب شد چه باید بکنند؟آیا باید اقدام به تعمیر lcd لپ تاپ بکنند یا این که باید اقدام به تعویض کلی صفحه بکنند؟لپ تاپ یک سیستمی می باشد که خراب شدن بخشی از آن به کل سیستم آسیب می رساند.

زمانی که لپ تاپ شما خراب شد و صفحه lcd آن خراب شدن می توانید از یک مانیتور خارجی استفاده کنید. البته این در یک مدت زمان کوتاه پاسخ گو می باشد. به این علت که نمی توانید همیشه از این روش استفاده کنید و باید هر چه سریع تر لپ تاپ خود را یک کانون تعمیر lcd لپ تاپ واگذار کنید.زمانی که لپ تاپ شما خراب شد و صفحه lcd آن خراب شدن می توانید از یک مانیتور خارجی استفاده کنید.

تعمیر LCD لپ تاپ

تعمیر و تعویض LCD لپ تاپ

داشتن وضوحیت تصویر و نبود ایراد در تصویر یکی از مهم ترین گزینه هایی است که تفاوت برند ها را مشخص میکند . البته امروزه نیز با پیشرفت علم و تکنولوژی تقریبا تمامی برند ها دارای وضوحیت کافی هستند و تفاوت برند ها در گزینه های دیگری جست و جو میشود ، ولی با این وجود ممکن است زمانی ، بر حسب اتفاق ، LCD لپ تاپ شما با مشکل مواجه شود و شما وضوحیت تصویر نداشته باشید و یا حتی اینکه تصویر به هر نحوی دارای مشکل باشد و مطمئنا این حالت برای شما عذاب آور می شود .

مشکل تصویر در سیستم هایی که دارای LCD می باشند را معمولا میتوان به سه قسمت تقسیم بندی کرد

۱_ مشکل میتواند از خود LCD باشد .

۲_ مشکل میتواند از هایولتاژ باشد(سیستم های قدیمی) .

۳_ مشکل میتواند از گرافیک سیستم در صورت وجود و در صورت عدم وجود از از NB باشد .

البته ۸۰% ایراد میتواند از این سه مورد باشد ، در بعضی مواقع خاص میتواند ایراد از قسمت های دیگر باشد .

مشکلات LCD

در بعضی از مواقع شما شاهد قطعی در LCD خود میشوید و یا اینکه قسمتی از پیکسل های lCD شما میسوزد ، در صورت سوختن پیکسل قطعا ایراد از LCD است و باید تعویض شود . اما زمانی که شما متوجه قطعی در LCD خود می شوید ممکن است ایراد از هایولتاژ و یا حتی چیپ گرافیک سیستم باشد در این صورت باید دستگاه باز شود و پس از انجام تست روی تک تک موارد مشکوک به سراغ نتیجه ی نهایی برویم و مشکل را برطرف سازیم . علاوه بر آن گاهی ممکن است ایراد از خود LCD باشد و آن مشکل قابل تعمیر باشد ، در آن صورت مهندسان مجموعه تیلاتل LCD شما را تعمیر میکنند و مشکل LCD دستگاه شما را بدون پرداخت هزینه های سنگین برطرف میکنند . توجه داشته باشید که مهم ترین دلیل در بروز سوختگی پیکسل های دستگاه شما ، ضربه و آسیب فیزیکی می باشد . ممکن است قسمتی از تصویر دستگاه شما دچار پیکسل سوختگی شده باشد ، باید بدانید که ضربه باعث ضعیف شدن پیکسل های دستگاه شما شده و این پیکسل سوختگی هرچند کم هم میتواند گسترش پیدا کند و تمامی پیکسل های دستگاه شما را از بین ببرد ولی این حالت به مرور زمان اتفاق می افتد .

راه های پیشگیری از آسیب دیدن LCD لپ تاپ

توصیه ی مجموعه ی تیلاتل به شما کاربران گرامی آن است که به هیچ وجه لپ تاپ خود را در معرض فشار قرار ندهید ، زیرا اصلی ترین عاملی که سبب از بین رفتن LCD لپ تاپ می شود ، فشار یا ضربه است که باعث از بین رفتن پیکسل های LCD میشود و شما مجبور به تعویض LCD میشوید . علاوه بر آن ، ریختن مایعات بر روی لپ تاپ باعث میشود برد آسیب ببیند . از آنجایی که هایولتاژ نوعی برد است ، ممکن است آسیب ببیند و مشکل ساز شود ، بهتر است به انتهای مطلب تعمیر و تعویض LCD لپ تاپ توجه کنید .