آموزش ساخت L2TP Server در میکروتیک

آموزش ساخت L2TP Server در میکروتیک:در اینجا ما قصد داریم راه اندازی VPN Server  با استفاده از پروتکل L2TP و رمزگذاری اطلاعات به وسیله پروتکل IP Sec را به شما ارائه دهیم.

مرحله 1: ابتدا WINBOX که کنسول مدیریتی مربوط به روتر میکروتیک می باشد را باز کرده و وارد روتر شوید.سپس در قسمت چپ بر روی تب IP کلیک کرده و وارد  POOL شوید.بر روی علامت + در سمت چپ پنجره باز شده کلیک کنید و یک IP POOL  بسازید. در قسمت Name نام دلخواه خود را وارد کنید و در قسمت Addresses   باید یک محدوده IP برای تخصیص به کاربران وارد کنید که این محدوده به عنوان مثال به صورت زیر باید وارد شود:

10.10.10.2-10.10.10.254

توجه داشته باشید که هر رنج IP  که مد نظرتان است باید ابتدا و انتهای آن را وارد کنید تا IP بین این محدوده به کاربران داده شود.در انتها بر روی Apply کلیک کنید.

آموزش ساخت L2TP Server در میکروتیک

 

مرحله 2:در این مرحله بر روی تب PPP در قسمت چپ منو WINBOX کلیک کرده و در پنجره باز شده بر قسمت پروفایل بروید.در قسمت پروفایل بر روی علامت + در قسمت چپ کلیک کرده و یک پروفایل بسازید. برای ساخت پروفایل در قسمت Name نام دلخواه خود را وارد کنید و در قسمت  local Address باید IP valid  خود و در قسمت Remote Address باید IP POOL ساخته شده در مرحله قبل را انتخاب کنید همچنین قسمت مربوط به DNS قسمت مهمی است که باید حتما وارد شود.سپس بر روی Apply کلیک کنید.

آموزش ساخت L2TP Server در میکروتیک

 

ادامه ی این مقاله به زودی بارگذاری خواهد شد …

برای پشتیانی شبکه و پشتیبانی voip با شرکت تیلاتل در تماس باشید.