علت محدود سازی اینترنت

امروزه در همه سازمانها از کامپیوتر و اینترنت استفاده خواهد شد اما استفاده از اینترنت و کامپیوتر در کنار تمام مزایایی که داد می تواند مضراتی را نیز دارا باشد و در سازمانها باعث ایجاد دردسر شود.همانطور که می دانید در سازمانها ممکن است بعضی از کارکنان سازمان از اینترنت استفاده نامطلوب کرده و در وقت اداری به دیدن محتوای نامناسب و نامرتبط با کار خود بپردزند از این رو سازمانها حق دارند تا درباره ی میزان مصرف کارکنان و یا میزان هدر دادن وقت کارکنان در اینترنت بدانند.علت محدود سازی اینترنت

در ایم مقاله ما قصد داریم تا شما را با 5 دلیلی که چرا باید در ادارات و سازمانها اینترنت را محدود کرد آشنا کنیم:

 

1.سوء‌استفاده

همانطور که می دانید پرسنل خواهان دسترسی به اینترنت در دفتر کار خود می باشند و آن را حق مسلم خود می دانند اما استفاده از اینترنت باعث می شود تا پرسنل وقت خود را صرف مواردی مانند:دانلود نرم‌افزارهای غیر رسمی، بازدید از وبسایت‌های ممنوعه و غیراخلاقی، خرید آنلاین و قمار کردن آنلاین و مرور تارنما‌های غیرمرتبط با فعالیت مانند خبرها و شبکه‌های اجتماعی خواهد کرد که این کار باعث اتلاف در پهنای باند شده و بر روی سرعت اینترنت سازمان تاثیر خواهد گذاشت.

2.آلودگی به بدافزارها

در صورتی که کارکنان توجهی به نوع سایت بازدیدی خود ندارند ممکن است سایتها حاوی ویروس بوده و باعث آلوده شده سیستمشان شود. همانطور که می دانید برخی از سایتها حاوی بدافزارها و ویروسها می باشند و این بدافزارهای مخرب قابلیت این را دارند که تمای سیستم شما را در اختیار خود بگیرد بنابراین دانلود کردن از هر سایتی و یا باز کردن هر اپلیکیشنی یک خطر امنیتی محسوب خواهد شد.علت محدود سازی اینترنت

3.سوء‌استفاده از دسترسی به نشانی اینترنتی

دسترسی به ایمیل قادر است یک طریق برای فریب باشد تا پرسنل داده ها کمپانی را مبادله نمایند، یا این که مطالب نامناسب را دانلود و تبادل نمایند یا این که با دوستان خویش در در طی کاری رابطه برقرار نمایند. ایمیل ممکن میباشد دربردارنده مطالب دروغینی باشد که قادر است به صورت جدی به آوازه کمپانی جراحت برساند. عارضه ها موجه متعددی برای اذن دسترسی به ایمیل در کسب و عمل وجود دارد، ولی دلایلی هم برای مسدود کردن آن وجود دارد.

4.بی توجهی

اما در سازمانها افرادی هم وجود دارند که از خطرهای امنیتی اگاه نبوده و با وجود نداشتن هیچ گونه عرض ورزی بر روی اسپمها و یا لینکهای مخرب کلیک کنند بنابراین باید به این افراد یاد داد و انها را از این خطرها آگاه کرد. بنابراین در سازمانها باید یادگیری مطلوب و سیستهای امنیتی صحیح وجود داشته باشد.

5. داشتن مسئولیت رسمی

در صورتی که موردهای نامناسی در کامپیوتر افراد سازمان باشد باعث به وجود امدن مسئولیتهای رسمی برای کمپانی خواهد شد. به این صورت که اگر فردی از کمپانی گله و شکایتی داشته باشد انگاه کمپانی قادر خواهد بود تا با گزارش عملهای اینترنتی آن فرد در صورتی که بیشتر وقت کاری خود را صرف وب گردی گذرانده است پرونده شکایت را ببرد اما باید توجه داشت ایت در صورتی ممکن است که رئیس بخش مربوط به آن فرد این اطلاعات را در اختیار داشته باشد.

بنابراین در صورتی که گزارشی از لیست کارهایی که افراد سازمان در اینترنت انجام می دهند داشته باشید شما قادر خواهید بود تا در صورت قرار گرفتن در موقعیتهای این چنینی اقدامات لازم را انجام دهید.

برای پشتیانی شبکه و پشتیبانی voip با شرکت تیلاتل در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *