صدای مکالمه در استریسک و الستیکس

علت افزایش و کاهش صدای مکالمه در استریسک و الستیکس : یکی از مسائلی که در سیستمهای استریسک و الستیکس با آن مواجه هستید تنظیم حجم (میزان بلندی) صدا است. برای این منظور در استریسک چند روش وجود دارد یکی تنظیم rxgain و txgain که فقط برای کانالهای Dahdi قابل تنظیم است و دیگری که از ورژن ۱٫۸ به بعد استریسک می توان بکارگرفت، استفاده از تابع VOLUME در dialplan است که روی هر نوع کانالی کار می کند. و آنچه که ما در اینجا توضیح می دهیم افزایش صدا به صورت داینامیک در حین مکالمه است که به شرح زیر خواهد بود:

تابع VOLUME همیشه کانال را مانیتور می کند و به محض دریافت کلید * میزان صدای دریافتی را یک واحد بالا می برد و با دریافت کلید # میزان صدای دریافتی را یک واحد کم می کند . برای استفاده از این ویژگی لازم است که:

  • ابتدا اگر feature کدی با این رقم ها داریم تغییر دهیم به طور مثال در فایل features.conf:

علت افزایش و کاهش صدای مکالمه در استریسک و الستیکس

  • مقادیر مشخص شده باید به شکل زیر تغییر کند:

علت افزایش و کاهش صدای مکالمه در استریسک و الستیکس

  • اضافه کردن پارامترXX به Dial یا Queue در Dialplan جهت امکان دریافت و تشخیص عدد حین مکالمه به طور مثال برای تماسهای داخلی در فایل extensions.conf :

علت افزایش و کاهش صدای مکالمه در استریسک و الستیکس

بعد از این تنظیمات با زدن کلیدهای فوق حین مکالمه باید صدا افزایش و کاهش پیدا کند.

کیفیت سرویس یا QoS در VOIPبه چه معناست؟

علت افزایش و کاهش صدای مکالمه در استریسک و الستیکس: برای پاسخگویی به این سوال بهتر است نگاهی به لایه‌های شبکه بیندازیم تا در ترافیک داده ها نشانه‌گذاری آنها راحت تر انجام شود. بسته‌های ورودی در هر لایه اطلاعات و هدر های مخصوص خود را دارا هستند. هر بسته در رسیدن به لایه بالایی، هدر خود را از دست داده و data را تحویل لایه‌ی بالایی خود می‌دهد. ساختار هدر لایه های ۲ و ۳ معمولا شبیه به یکدیگر هستند، دارای آدرس مبدا و مقصد و همین‌طور یک سری پارامترکه پارامتر های مربوط به QoS نیز در این قسمت وجود دارند.

علت افزایش و کاهش صدای مکالمه در استریسک و الستیکس

در ساختار اولیه هدر لایه ۲ هیچ گونه فیلدی برای تنظیمات QoS وجود نداشت تا اینکه در استانداردهای بعدی ۴ بایت به این هدر اضافه شد. از این ۱۶ بیت اضافه شده ۳ بیت متعلق به Priority Code Point می‌باشد که در واقع تنظیمات QoS در لایه ۲ در ۳ بیت قرار می‌گیرد. در این ۳ بیت به طور کلی اعدادی بین ۰ تا ۷ قرار می‌گیرد. از این اعداد برای طبقه بندی کردن ترافیک استفاده می‌شود. media یا rtp بالاترین اولویت می‌خواهد، سپس signalling مانند SIP, IAX2 اولویت بالاتری را نسبت بقیه ترافیک شبکه می‌خواهند. به این ۳ بیت در لایه ۲ Class of Service یا CoS می‌گویند. تنظیمات پیشنهادی برای هر کدام از این‌ موارد را می‌توانید از لینک زیر مشاهده کنید. https://wiki.asterisk.org/wiki/display/AST/IP+Quality+of+Service

از آنجایی که این تنظیمات فقط درون شبکه LAN کاربرد دارد (به دلیل اینکه تنظیمات در لایه ۲ انجام می‌شود) بنابراین برای استفاده از قابلیت‌های QoS در اینترنت به تنظیم این پارامتر ها در لایه ۳ نیاز دارید.

در لایه ۳ بر خلاف لایه ۸ بیت برای QoS استفاده می‌شود که به آن Type os Service یا ToS می‌گویند. در استریسک برای تنظیم ToS باید از یکی از مقادیر زیر استفاده کنید:

[CS0, CS1, CS2, CS3, CS4, CS5, CS6, CS7, AF11, AF12, AF13, AF21, AF22, AF23, AF31, AF32, AF33, AF41, AF42, AF43, ef]

در واقع برای تمامی مقادیر یک مقدار عددی نیز وجود دارد، اما در استریسک شما باید فقط از لیست بالا استفاده کنید.

شرکتهایی که در زمینه پشتیبانی شبکه به فعالیت می پردازند قادر به رفع مشکل صدا در استریک و الستیکس می باشند بنابراین شما می توانید از این شرکتها نیز برای رفع این مشکل کمک بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *