جلوگیری از اسپم های شبکه و ایمیل

امروزه پر شدن ایمیل از پیام های نامربوط و تبلیغات بسیار رایج می باشد همچنین این ایمیلها باعث شده تا برای کسانی که از ایمیل خود به عنوان یک ابزار کار استفاده می کند بسیار ارزاردهنده باشد.جلوگیری از اسپم های شبکه و ایمیل

همانطور که می دانید ایمیل یک راه اسان و رایگان برای تبلیغات و بازاریابی می باشد اما این ایمیلهای تبلیغاتی باعث می شود تا صندوق اسپم شما پر شود برای اینکه از این اسپمه جلوگیری شود راهکارهایی وجود دارد در اینجا ما 4 راهکار را برای شما بیان خواهیم کرد.

1.می توانید به آموزش فیلتر اسپم بپردازید.

معمولا نوعی قابلیت امکان تشخیص اسپم در اکثر پلتفرمهای ایمیل وجود دارد که با استفاده ایمیلهای فیک با ارم قرمز علامت خورده و به فولدر اسپم انتقال داده می شوند. همچنین با استفاده از این فیلترها شما قادر هستید تا پیکربندی و عملیاتی که این فیلتر ها انجام می دهند را مطابق با کارایی مورد نظر خود گزینش کنید.

به عنوان مثال : هنگامی که جی میل خود را باز کرده و وارد پیام دریافتی خود می شوید مشاهده خواهید کرده که در بالای ایمیل دکمه ای با نماد تعجب وجود دارد این دکمه که به آن دکمه گزارش اسپم گفته می شود در واقع در صورت که پیام دریافتی شما اپم باشد با زدن دکمه مذکور تمام پیام ها با این مضنون به فولدر اسپم فرستاده خواهند شد و شما دیگر پیامی با این محتوا در صندوق ورودی خود نخواهید دید.

2.می تونید تز پست الکترونیکی دیگری برای جایگزینی استفاده کنید.

شما می توانید برای جلوگیری از دریافت اسپم به ساخت یک ایمیل دیگر بپردازید که این ایمیل از ایمیل فردی یا کاری شما جدا بوده و هیپ وابستگی به هم نداشته باشند.معمولا بعد از اینکه شما محصولی را پیشنهاد دادید کمپانیهایی که پیامهای تبلیغاتی ارسال می کنند بعد از دریافت داده ها و پست الکترونیکی شما شروع به فرستادن پیامهای تبلیغاتی با حجم زیاد می کنند که با ساخت یک ایمیل دیگر از ورود اسپمها به ایمیل اصلی خود جلوگیری خواهید کرد.

زمانی خواهان ساخت یک ایمیل جدید هستید باید به برخی از جزئیات توجه داشته باشد. یکی از این جزئیات نادیده گرفتن علامت نقطه در نشانی پست الکترونیکی در جی میل می باشد به عنوان مثال نشانی های \”johnsmith@gmail.com\” و  \”j.ohnsm.ith@gmail.com\” هر دو به یک صندوق ایمیل ارسال خواهند شد.

هر چند این جزئیات می تواند خوب نیز باشد. شما می توانید یکسری نوع متفاوت از نشانی ایمیل فعلی خود را هنگام نام نویسی و یا این که خرید چیزی وارد نمایید و آن‌گاه در جی میل فیلتری برای قرار دادن کل پیام‌های ارسال گردیده به آن نشانی در یک فولدر غیر وابسته، جدا از هم از زبانه مهم Primary بسازید.

در صورتی که بخواهید یک فیلتر را در رابط کاربری اینترنت بسازید باید مراحل زیر را طی کنید:

ابتدا بر روی دکمه Options  کلیک کنید این دکمه در قسمت بالا سمت راست می باشد سپس به Settings  رفته و گزینه Filters  را انتخاب کنید و به قسمت نشانی های مسدود گردید بروید و در این قسمت بر روی گزینه ساخت یک فیلتر کلیک کرده و نشانی مورد نظر خود را در قسمت To  وارد کنید سپس باید به تصمیم گیری درباره ی کاری که می خواهید با این ایمیلها کنید بپردازید.

3. می توانید پلاگین‌های فرد ثالث را نصب کنید.

در صورتی که برخی از ایمیلهای اسپم موفق به عبور از فیلترها شدند شما می توانید با نصب یک پلاگین فرد ثالث به توقف سرویسهای پیام رسان ارسالی بین سرور پست الکترونیکی و ایمیل شما بپردازید.

Mailwasher یکی از ابزاریست که می توانید مورد استفاده قرار دهید . برای اینکار شما باید وارد ایمیل خود گردیده و با استفاده از این ابزار به اعمال فیلترها برای شناسایی پیامهای اسپم بپردازید.

سرویس رایگان دیگری به نام  SpamCop وجود دارد که کاری که انجام می دهد این است که به شما اجازه می دهد تا از عمل‌های نامناسب به ارائه دهندگان سرویس های وب (ISP) گزارش بگیرید که باعث می شود تا شما قادر به مشدود کردن این پیام ها از منبع باشید.

4.به محافظت از نشانی ایمیل خود بپردازید.جلوگیری از اسپم های شبکه و ایمیل

شما باید از نشانی ایمیا خود محافظت کنید و نباید آن را در شبکه های اجتماعی و …… نمایش دهید.

اما در صورتی که قادر به ساخت ایمیلهای متععد نیستید و همچنین می خواهید نشانی ایمیل خود را در دسترس قرار دهید باید نشانی ایمیل خود را طولانی تر گذاشته و یا به صورت زیر در اینترنت قید نمایید John Smith در خدمت پست الکرونیکی Google. با در دسترس قرار دادن پست الکترونیکی خود به روش گفته شده یک انسان قادر به حدس پست الکترونیکی شما خواهد بود اما یک رباط قادر به حدس زدن آن نخواهد بود.

همچنین روش دیگری به نام پیکسل ردیابی وجود دارد که برخی از بازاریابان ایمیل از آن استفاده می کنند. این روش بدین شکل است که پیامی برای شما ارسال خواهد شد و در صورت باز کردن آن توسط شما ،آنها به این نتیجه می رسند که این ایمیل یک ایمیل حقیقی می باشد و آن را در لیست خود قرار خواهند داد بنابراین باید مراقب باشید که اینگونه ایمیل ها را باز نکنید.

با توجه به راه حل های ارائه شده امیدواریم که بتوانید با استفاده از آنها از ارسال پیامهای اسپم به ایمیلتان جلوگیری به عمل آورده باشید .

برای پشتیانی شبکه و پشتیبانی voip با شرکت تیلاتل در تماس باشید.