کشورهایی که جذابیت بیشتری برای مجرمان سایبری دارند کدامند؟

در بین کشورهای موجود در جهان ،کشورهایی که جذابیت بیشتری برای مجرمان سایبری دارند و برای هکرها و مجرمان سایبری از جذابیت بیشتری برخوردار می باشند این کشورها عبارتند از: نیوزلند، انگلستان، سنگاپور، دانمارک، ایرلند، ایالات متحده آمریکا، نروژ، امارات متحده عربی، سوئد و ایسلند.
با توجه به گزارشات اخیر که توسط کارشناسان امنینی منشر شده است گشور نیوزلند دارای رتبه نخست در اسیب پذیری از نظر امنیت سایبری معرفی شد.

به گزارش ایسنا کشورهایی که جذابیت بیشتری برای مجرمان سایبری اخیرا 50کشور جهان در زمینه امنیت سلیبری ئو زیرساختهای امنیتی توسط موسسه امنیتی NordVPN  مورد بررسی قرار گرفتند که نتایج بدست آمده از این بررسی مشخص کرد که کشور نیوزلند اسیب پذیرترین کشور از نظر حملات سایبری می باشد.

این گزارش در وبسایت futurefive منتشر شده است و در این وبسات بیان شده که کشورهایی که دارای بیشترین جذابیت برای حملات سایبری می باشد شامل  نیوزلند، انگلستان، سنگاپور، دانمارک، ایرلند، ایالات متحده آمریکا، نروژ، امارات متحده عربی، سوئد و ایسلند هستند.

کارشناسان با استفاده از شاخص (Cyber Risk Index (CRI به تعیین وضعیت امنیت سایبری  بر اساس تعداد افراد ساکن یعنی جمعیت و وسعت کشور‌های مختلف پرداخته اند.

همچنین با توجه به این گزارشات رتبه اول اسیب پذیر ترین مناطق به اروپای شمالی تعلق گرفت و امریکای شمالی رتبه دوم را به خود اختصاص داده است.

دنیل ماکسون نیز که یکی از کارشناسان حفاظت از حریم خصوصی دیجیتال فعال در این موسسه تحقیقاتی  می باشد در مورد این موضوع اظهار داشت: کمتر پیش می‌آید که هکر‌ها و مجرمان سایبری به دنبال یافتن قربانی و افراد باشند، بلکه آن‌ها معمولاً به دنبال کشف فرصت‌های بهتر هستند که معمولا این اتفاق در اماکن عمومی رخ می‌دهد.

او همچنین بیان کرد : کاربران باید توجه داشته باشند هر چه مدت زمان بیشتری را در فضای مجازی و اینترنت صرف کنند، طبیعتاً از سرویس‌های اینترنتی بیشتری نیز استفاده می‌کنند و با پرداخت‌های آنلاین بیشتری سر و کار دارند که همین مسئله موجب می‌شود احتمال و ریسک نفوذ هکر‌ها و مجرمان سایبری نیز بیشتر شود.