معرفی Windows Admin Center

ویندوز ادمین سنتر Windows Admin Center که مایکروسافت آن را به اختصار WAC می نامد، یک ابزار مدیریت بر بستر مرورگر وب می باشد. این ابزار به شما اجازه می دهد که سرورهای مایکروسافتی خود را بدون نیاز به Azure و یا Cloud از هر جایی مدیریت کنید. WAC به شما امکان کنترل همه جانبه بر تمامی جنبه های زیرساخت سرور را می دهد، به ویژه برای مدیریت سرورهایی که در شبکه های خصوصی در حال استفاده هستند و به اینترنت متصل نمی باشند. اینگونه می توان گفت که ویندوز ادمین سنتر یک ابزار مدیریتی کامل در یک جعبه می باشد، همانند Server Manager و یا MMC.

ویندوز ادمین سنتر WAC بعد از نصب تحت یک مرورگر وب اجرا می شود و به شما قابلیت مدیریت ویندوز سرور ۲۰۱۹، ۲۰۱۶ ، ۲۰۱۲ ، ۲۰۰۸ و ویندوز ۱۰ را می دهد. شما همچنین می توانید با نصب Windows Admin Center Gateway بر روی ویندوز سرور خود و با ویندوز ۱۰ که به دامین جوین شده است، بصورت ریموت با پاورشل نیز بر روی سیستم هدف کار کنید.

با نصب  Windows Admin Center Gateway زمانیکه قصد دارید از راه دور تنظیماتی را انجام دهید یک ارتباط کاملا امن بین شما و سرور شما از هر مرورگری که با آن متصل شده اید ایجاد می شود. نصب WAC خیلی ساده و راحت می باشد و در کمتر از چند دقیقه می توانید آن را بر روی ویندوز ۱۰ خود نصب کنید. پس از نصب شروع می کنید و سیستم های مورد نظر خود را به آن اضافه می کنید، بعد از این کار توانایی مدیریت زیرساخت ها کامل آن سیستم ها را خواهید داشت و حتی می توانید آن ها را از لحاظ سرویس ها و منابع سخت افزاری نیز مدیریت کنید.