بررسی و تضمین امنیت مراکز تلفن

تلفنهای تحت شبکه VOIP به دلیل متصل شدن به اینترنت و استفاده از آن از تهاجمات و حملهای سایبری محفوظ نخواهند بود بنابراین شما باید پیشگیری های لازم را برای جلوگیری را سرقت اطلاعات خود انجام دهید.هکر ها در صورت اقدام به هک مرکز تلفن ویپ شما قادر خواهند بود تا اطلاعات محرمانه شما را سرقت کرده و حتی بابت این اطلاعات از شما اخاذی کنند همچنین هکر ها می توانند تلفنهای شما را شنود کرده و به اطلاعات شما دست یابند در این مقاله ا قصد داریم تا بررسی و تضمین امنیت مراکز تلفن شما را با 4 روش که به تضمین امنیت مرکز تلفن ویپ شما می پردازید آشنا کنیم با ما همراه باشید.بررسی و تضمین امنیت مراکز تلفن

 

1 . بی نظمی در سوابق تماس

در صورتی که تاریخچه تماس هایی که از طریق ویپ صورت گرفته است را بررسی کنید ی توانید از حملات احتمالی در اسرع وقت مطلع شوید همچنین باید از عدم وجود هرگونه هویت غیر معقول اطمینان حاصل کنید. شما با بررسی قبض تلفن خود و مقایسه آن با تاریخچه تماس می توانید مکانها و شماره های تماس را چک کرده و از آشنا بودن این شماره ها اطمینان حاصل فرمایید.همچنین شما می توانید با محدودکردن تماسهای خود از نظر جغرافیایی به مدیریت و نظارت تماسهای وروردی و خروجی خود بپردازید.

2 . پیغام‌های آنتی ویروس جعلی نمایان می شوند

همانطور که می دانید  مرکز تلفن ویپ مبتنی بر IP می باشد که این بدان معنی است که از اینترنت برای انتقال پیامها استفاده خواهد شد بنابراین اگر هر یک از کاربران اعلان انتی ویروسهای تقلبی را دریافت کنند به احتمال زیاد سیستم ویپ شما مورد حمله سایبری قرار گرفته است.در صورتی که با این پیام در سیستم های خود برخورد کردید باید با مرکز پشتیبانی ویپ تماس گرفته و این موضوع را به اطلاع آنها برسانید. همچنین توصیه تیم پشتیبانی ویپ تیلاتل به شما این است که سیستم خود را خاموش کرده تا کارشناسان پشتیبانی بتوانند مشکل بوجود آمده برای مرکز تلفن ویپ شما را حل کنند.

3 . میکروفن ها و webcamها به طور خودکار فعال می‌شوند

استفاده از میکروفونها و وب کن ها در مراکز نلفن ویپ بسیار عادی و کارامد می باشد اما باید توجه داشته باشید که همانگونه که استفاده از این سیستم ها برای برقراری ارتباط صوتی و تصویری راحت بود امکان به سرقت رفتن اطلاعات و استراق سمع کردن توسط هکرها نیز موجود است زیرا با استفاده از میکروفون و وب کن ها ، هکرها قادر هستند تا جلسات برگزاری شده توسط شما را ضبط کرده و به وسیله آن از شما اخاذی کند. بنابراین درصورتی که میکروفونها و وب کن ها بدون اجازه شما فعال شوند بدان  معنی خواهد بود که سیستم شما هک شده است در این صورت نیز شما باید به پشتیبانی مرکز تلفن ویپ خود موضوع را اطلاع دهید.

4 . افزایش ناگهانی در قبض‌های تلفن

در صورتی که مبلغ قبض تلفن شما به صرت نجومی بالا رود بدین معنا خواهد بود که سیستم ویپ شما هک شده است. زیرا در صورتی که هکر ها بتوانند سیستم ویپ شما را هک کنند قادر هستند تا به وسیله سیستم تلفنی شما با افراد در فاصله مکانی دور تماس گیرند که این موضوع بدون اطلاع شما صورت خواهد گرفت بنابراین درصورتی که مبلغ قبض تلفن شما به صورت نجومی افزایش یافت باید تاریخچه تماسهای خود را بررسی کنید تا بتوانید از حمله هکرها به سیستم خود مطمئن شوید.

چکیده مطلب

از آنجایی که مرکز تلفنی ویپ یکی از بهترینها برای برقراری ارتباط درون و برون سازمانی می باشد اما به دلیل برقراری ارتباط به وسیله اینترنت امکان حمله از جانب هکرها وجود دارد اما شما می توانید با انتخاب پشتیبانی مناسب برای سیستم های ویپ خود از پروتکلهای امنیتی مناسب پیروی کنید . شرکت تیلاتل با ارائه ی پشتیبانی خدمات ویپ این امکان را برای شما فراهم می کند تا بتوانید مرکز تلفن سالم و بدون نفوذ را دارا باشید.

برای پشتیانی شبکه و پشتیبانی voip با شرکت تیلاتل در تماس باشید.