پیدا کردن IP مربوط به Gateway

برای پیدا کردن IPمربوط به Gateway سه روش وجود دارد:پیدا کردن IP مربوط به Gateway

۱. دانلود و نصب برنامه ی VegaStream IP Scanner

باید این نرم افزار را دانلود و بر روی سیستم خود نصب کنید . بعد از نصب این برنامه کاری که باید انجام گیرد این است که گزینه Start Scan را انتخاب کنید تا IP های مربوط به دستگاه های Sangoma را برای شما نمایش دهد.

 

 

 

نکته ای که در این قسمت حائز اهمیت است این است که رنج IP های شبکه خود در قسمت Detected IP وجود داشته باشد و رنج IP های مربوط به شبکه دیگر در این قسمت قرار نگیرد.

 

 

 

۲. نصب و اجرای برنامه Adavnced IP Scanner:

با استفاده از این نرم افزار شما می توانید آدری IP مورد نظر خود را پیدا کنید. این نرم افزار تمامی آدرس IP های موجود در تمامی رنج های شبکه سیستم را نمایش خواهد داد.شما ابتدا باید Sangoma Technologies را پیدا کرده و سپس در ستون مربوط به Manufacturer تمامی آدرس IP های مربوط به دستگاههای Sangoma را مشاهده کنید.پیدا کردن IP مربوط به Gateway

 

 

 

۳. استفاده از کابل کنسول:

کابل کنسول یکی دیگر از روش های پیدا کردن آدرس IP می باشد. در این روش نیاز است تا با استفاده از کابل کنسول Gateway را به سیستم خود متصل کنید.بعد از انجام این کار باید برنامه ی Putty را دانلود کرده و اجرا کنید و به کنسول دیتگاه متصل شوید. زمان اجرای برنامه Puuty باید ابتدا نوع ارتباط خود را مشخص کنید که نوع ارتباط شما Serial  بوده و بعد از آن سرعت ارتباط خود را بر روی 115200 تنظیم کنید و در اخر COM را انخاب و بر روی Open کلیک کنید.

 

 

 

بعد از انجام مراحل گفته شده کنسول برای شما باز خواهد شد حال یک بار بر روی Enter کلیک کرده و نام کاربری و کلمه عبور مربوط به Gateway خود را وارد کنید. حال باید دستور Show Banner را اجرا کنید تا IP دستگاه Gateway خود را مشاهده کنید.

 

 

 

بعد از این که توانستید ادرس IP مربوط به Gateway خود را پیدا کنید حال باید IP پیدا شده را در صفحه مرورگر خود وارد کنید و نام کاربری و رمز عبور را نیز وارد کنید تا بتونید وارد محیط گرافیکی شده و تنظیمات مورد نظر خود را انجام دهید.

برای پشتیانی شبکه و پشتیبانی voip با شرکت تیلاتل در تماس باشید.