نحوه عملکرد تلفن اینترنتی در هنگام قطع برق و اینترنت

نحوه عملکرد تلفن اینترنتی وابستگی شدید به برق و اینترنت دارد که عملکرد تلفن اینترنتی با قطع برق یا اینترنت ارتباط تلفنی با این تلفنها به مشکل خواهد خورد تماس شما قطع خواهد شد. اما برای رفع این مشکل می توان از تلفنهای اینترنتی ابری استفاده کرد و در زمان قطع برق این تلفنها دیگر با مشکل مواجه نخواهند شد.

تلفن اینترنتی در زمان قطع برق 

از انجایی که تلفنهای اینترنتی بر روی سرورهای مخصوص فعال می باشند و این سرورها به برق اضطراری وصل هستند بنابراین در زمان قطع برق ارتباط شما به وسیله این تلفنها با مشکل مواجه تخواهد شد و شما می توانید از تلفنهای خود استفاده کنید.سرورهای این تلفنها در برج میلاد بوده و در آنجا برق و اینترنت همیشه وجود داردبنابراین در صورتی که برق قطع شود برق اضطراری مانع از قطعی تلفنها خواهد شد که باعث می شود حطوط اینترنتی به مشکل برنخورند.

تماس های ورودی تلفن اینترنتی در زمان قطع اینترنت 

در صورتی که در سمت مشترک برق قطع شود تماسهای وروردی به موبایل دایرکت خواهد شد. این کار بدین صورت انجام می شود که ابتدا مشتری شماره مورد نظر خود برای ارتباط اینترنتی رااعلام می کند  و سپس تلفن اینترنتی بر روی موبایل مشتری دایورت خواهد شد بنابراین در زمان قطع برق یا اینترنت مشتری قادر به انجام تماس های ورودی خود می باشد.

تماس های خروجی تلفن اینترنتی در زمان قطع 

در زمان قطع برق و اینترنت مرکز تلفن ویپ ایران دارای یک راهکار اختصادی می باشد که اسم این راهکار تماس افلاین است.

این راهکار و سرویس این امکان رابرای شما مهیا می کند تا در صورت قطع اینترنت بتوانید تماس های خروجی خود را انجام دهید.

برای استفاده از این سرویس ابتدا باید تماسی از شماره موبایل خود به شماره تلفن اینترنتی خود داشته باشید سپس با وارد کردن عدد 9 در حین پخش صوت اولیه وارد ماژول شوید. با اینکار بوق آزاد خواهد شد پس از شنیدن بوق آزاد می توانید شماره مقصد را شماره گیری کنید. با اینکار شما توانسته اید یک تماس به شماره مقصد از شماره اینترنتی خود را انجام دهید.همچین شماره نمایش داده شده در تماس خروجی شماره خط تلفن اینترنتی شما خواهد بود.