نحوه ی کار با  Logfile در FreePBX

ماژول Logfile در واقع این امکان را برای کاربر یا مدیر فراهم می کند تا به مشاهده لاگ های سیتم بپردازند و با این کار عیب یابی سیستم را به سادگی انجام دهند.نحوه ی کار با  Logfile در FreePBX.

برای تمامی مهندسین در حین کار با سیستم ها ممکن است مشکلاتی بوجود آید که نیاز به بررسی دقیق و صرف زمان برای پیدا کردن و رفع مشکل داشته باشد و درصورتی که روش صحیحی برای پیدا کردن راه حل استفاده نشود، این عمل خطایابی یا Debug ساعت ها یا حتی روز ها به طول خواهد انجامید. به همین دلیل انتخاب روشی استاندارد و صحیح برای عیب یابی مشکلات احتمالی امری ضروری می باشد.

نرم افزار تلفنی متن باز استریسک و پوسته ی مدیریتی آن یعنی FreePBX هم از این قائده مستثنی نبوده و نیاز است تا با روش های صحیح debug آن ها آشنا شوید. در ادامه، مشکلات رایجی که کاربران ممکن است با آن ها مواجه شوند و روش های عیب یابی آن ها را بررسی می کنیم.

برای اینکه از این ماژول و قابلیت استفاده کنید باید مسیر FreePBX WebUI > Asterisk Logfile Settings > Log Files را طی کنید تا بتوانید لاگ ها را مشاهده کنید.

در این قسمت شما قادر هستید تا به انتخاب نوع لاگ ها بپردازید.نحوه ی کار با  Logfile در FreePBX

در صورتی که در کنسول استریسک لاگی مشاهده نشد باید از فعال بودن لاگ اطمینان حاصل فرمایید.

بع از اینکه پارامترها را برای دیدن لاگ انتخاب کردید به ذخیره آنها در قسمت Action  بپردازید و مسیر FreePBX WebUI > Reports > Asterisk Logfiles را طی کنید.

اگر به ظاهر این ماژول دقت کنید خواهید دید که بسیار تغیر کرده است. قابلیتهایی که به آن اضافه شده است عبارتند از:

– Refresh شدن خودکار

– فیلتر کردن عبارت خاص

– هایلات کردن یک عبارت خاص

– حذف یا دانلود یک فایل لاگ

برای پشتیانی شبکه و پشتیبانی voip با شرکت تیلاتل در تماس باشید.