نحوه ی آپدیت FreePBX نسخه جدید 15

نحوه ی آپدیت FreePBX نسخه جدید 15

در این مقاله قصد داریم تا نحوه ی بروز رسانی FreePBX را به نسخه 15 به شما علاقمندان آموزش دهیم با ما همراه باشید:نحوه ی آپدیت FreePBX نسخه جدید 15

همانطور که می دانید با بروز رسانی نرم افزارها برخی ویژگی های آن تغییر خاهد کرد در نسخه 15 مربوط به FreePBX نیز بعضی از ویژگس ها و ماژولها مانند Backup and Restore نیز تغییر کرده است.
در صورتی که نسخه 13 مربوط به FreePBX  را دارا می باشید برای بروزرسانی به نسخه 15 باید ابتدا از اطلاعات خود بکاپ بگیرید.
در این مقاله ما قصد داریم تا شما را با 2 روش آشنا کنیم با ما همراه باشید:

روش اول:

ابتدا باید به مسیر WebUI > Admin > Update > Module Updates رفته تا به بتوانید به دانلود و نصب ماژول PBX Upgrader بپردازید.

بعد از طی کردن مسیر گفته شده در بالا باید گزینه Check Online را پیدا کده و بر روی آن کلیک کنید.با کلیک کردن بر روی این گزینه تمامی ماژولهایی که نیاز به بروز رسانی و آپدیت شدن دارند مشخص خواهند شد و شما قادر هستید که آنها را دانلود کنید .همانطور که مشاهده می کنید ماژول PBX Upgrader  نیز در بین ماژولهای مشخص شده وجود خواهد داشت.

بعد از مشخص شدن همه ماژولها شما باید بر روی گزینه Download All و Process  کلیک کنید و در صورتی که تنها قصد دانلود یک ماژول را دارید سیستم از شنا تاییدیه نهایی را خواهد گرفت.

در صورتی که با انجام کارهای فوق با مشکل مواجه شدید یا ماژول PBX Upgrader  در بین ماژولهای مشخص شده وجود نداشت باید به مسیر WebUI > Updates > Module Updates > Upload Modules رفته و به صورت دستی این ماژول را دانلو کرده و آن را نصب کنید.

در کادر مربوط به Download Remote Module آدرس http://mirror1.freepbx.org/modules/packages/versionupgrade/versionupgrade-14.0.12.tgz را قرار دهید و گزینه Download From Web را انتخاب کنید. بعد از اینکه عملیات دانلود انجام شد وارد قسمت Manage local modules شده و ماژول PBX Upgrader  را مشاهده خواهید کرد که می توانید به Enable کردن آن بپردازید.

بعد از انجام عملیات نصب شما باید مسیر WebUI > Admin > 14 to 15 Upgrade Tool را طی کنید.

با انتخاب گزینه مشخص شده در عکس شما وارد محیط قابل مشاهده در شکل زیر خواهید شد که باید بر روی Check the requirement کلیک کنید تا پیش نیلزهایی که بایرای بروزرسانی نیاز است مشخص شوند.

در صورت مورد تایید بوده پیش نیازها با شکل بالا مواجه خواهید شدو در صورت بروز خطا باید آن را برطرف کنید.

با کلیک بر روی Proceed to the upgrade process عملیات بروز رسانی آغاز خواهد شد.

حال بر روی Next  کلیک کرده تا فرایند آغاز شود در هنگام بروز رسانی نباید صفحه Refresh شود.

با مشاهده تصویر زیر عملیات بروز رسانی شما پایان یافته و با گلیک روی گزینه Refresh  فرایند را تکمیل کنید.

روش دوم:

در روش دوم شما قادر هستید تا بروز رسانی را از طریق SSH به سرور و محیط CLI انجام دهید. برای انجام این کر ابتدا باید مرکز تافن شما به اینترنت دسترسی داشته باشد و برای دریافت ماژول PBX Upgrader باید دستور زیر را اجرا کنید:

fwconsole ma downloadinstall http://mirror1.freepbx.org/modules/packages/versionupgrade/versionupgrade-14.0.12.tgz

سپس بعد از اینکه ماژول را نصب کردید باید از دستور زیر برای بارگزاری استفاده کنید:

fwconsole reload

جال باید به تغییر مالکیت فایل ها و دایرکتوری هایی که مور نیاز  freepbx و کاربر apache است بپردازید بنابراین باید دستور زیرا اجرا کنید:

Fwconsole chown

با انجام راحل بالا فرایند بروز رسانی با اجرای دستور زیر آغاز خواهد شد:

fwconsole versionupgrade — upgrade

با شروعاین فرایند از هر گونه اقدامی خودداری کنید.

با مشاهده شکل زیر در واقع بروز رسانی شما به پایان رسیده است.

برای پشتیانی شبکه و پشتیبانی voip با شرکت تیلاتل در تماس باشید.