معرفی CALL FORWARDING در سیستم تلفنی ویپ

سیستم تلفنی ویپ دارای قابلیتی به نام Call Forwarding می باشد. برای اشنایی بیشتر با این قابلیت مثالی برای شما خواهیم زد. فرض کنید شخصی با سازمان شما تماس گرفته باشد و بعد از پخش شدن تلفن گویا (IVR) شخص تماس گیرنده داخلی مورد نظر خود را اشتباه وارد کرده و به بخش دیگری وص شود در اینجا شخص پاسخ دهنده به تلفن می تواند به شخص تماس گیرنده بگوید که تماس را قطع کند و مجددا تماس بگیرد و داخلی خود را انتخاب کند و یا می تواند با استفاده از قابلیت Call Forwarding  در سیستم های ویپ تماس بدون قطع کردن تماس گیرنده به بخش مورد نظر منتقل کند.

نحوه کارکرد Call Forwarding

نحوه ی کار Call Forwarding بدین صورت است که ابتدا تماس با شرکت برقرار شده و بعد از برقراری تماس به وسیله کابلهای شبکه منتقل خواهد شد. سپس به یکی از داخلی ها متصل شده و اقدام و پاسخگویی خواهد کرد. همانطور که می دانید در داخل شرکت از کابلهای شبکه برای برقراری تماس استفاده خواهد شد اما قبل از اینکه تماس برقرار شود و قبل از ورود تماس ار کابلهای تلفن استفاده می شود.بدین استفاده از کابلهای شبکه شما قادر  به استفاده از امکانات بیشتری خواهید بود و می توانید تماس های همزمان داشته باشید و یا تعداد نامحدودی داخلی تعریف کنید و از قابلیت Call Forwarding استفاده کنید.

Call Forwarding نیز مانند یک تماس معمولی صوت  و مکالمه را درون شبکه جابجا خواهد کرد همچنین استفاده از این قابلیت تاثیری بر کیفیت مکالمه نخواهد گذاشت و مکالمات با همان کیفیت بالا و دیجیتال صورت خواهند پذیرفت با استفاده از Call Forwarding شما می توانید تماس را به یک داخلی انتقال دهید و یا تماس را به یک تلفن ثابت در منزل شخص و یا تلفن همراه وی متصل کنید.بنابراین شما با استفاده از قابلیت قادر هستید تا انتقال تماس را از شرکت به یک شماره ثابت و یا موبایل شخص انجام دهید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *