معرفی تلفنهای مجازی

معرفی تلفنهای مجازی

بعضی از سازمانهای امروزی ممکن است تمایل داشته باشند از خط تلفن تهران برای برقراری ارتباط با مشتریان خود استفاده کنند . برخی دیگر نیز ممکن است خواهان ارتباط با خط موبایل بوده و در عین حال از خط تلفن ثابت و امکانات ویپ نیز استفاده کند.

شرکتهای با در اختیار داشتن خط 5 رقمی دوطرفه E1 یا Sip Trunk  می توانند دفتر یا شرکت مجازی داشته باشند.نحوه ی کار این دفتر یاشرکت مجازی بدین صورت است که تماسها را به یک خط 8 رقمی انتقال داده و  این شما برای شما دایورت می شود.بنابراین اگر کسی با شرکت شما تماس گرفت بعد از شمیدن اپراتور یا IVR و انتخاب یکی از گزینه ها به داخلی مورد نظر خود متصل خواهد شد.معرفی تلفنهای مجازی

اما استفاده از شماره تلفن مجازی معایبی نیز دارد که عبارتند از:

1- نداشتن مالکیت خط ( شماره مجازی یکی از did های یک خط تلفن پنج رقمی بوده و به لحاظ حقوقی نمی توان مالکیت آن را تغییر داد. )

2- هزینه تماس در هر صورت (داشتن هزینه حتی به ازای تماس با شما)

3- عدم نمایش شماره تماس گیرنده ( به دلیل دایورت شدن بر روی خط شما شماره تماس گیرنده را نمی توان مشاهده کرد)

معایب خط تلفن مجازی
بنابراین بنا بر گفته های بالا این خطوط دارای سه مشکل اساسی می باشد که اولی نداشتن مالکیت خط  می باشد که بدین معناست که شما هیچ حق مالکیتی برای خط ندارید. دوم  هزینه ی زیاد برقراری تماس می باشد و سوم اینکه شما قادر نیستید تا شماره تماس گیرنده را مشاهده کنید.

پیشنهاد ما به شما این است که بدیلی نداشتن حق مالکیت این حطوط از آن ها در کسب و کار خود استفاده نکنید زیرا در صورتی که شرکت واگذار کننده خط بخواهد براحتی می تواند خط را از شما بگیرد.

شما می توانید بجای استفاده از خطوط تلفن مجازی از روش دیگری برای برقراری ارتباط استفاده کنید به عنوان مثال می توانید خطوط تلفن خود را بر روی شبکه اینترنت راه اندازی کنید که از هر جهت برای شما بصرفه تر خواهد بود.

برای پشتیانی شبکه و پشتیبانی voip با شرکت تیلاتل در تماس باشید.