آشنایی با کریو کنترل

حفظ امنیت اطلاعات در شبکه کامپیوتری با استفاده از آنتی ویروس ها و فایروال firewall و… یکی از مهمترین راهکارهای رایج مدیران در یک Network محسوب می شود. کریو کنترل Kerio Control به عنوان یکی از فایروال های قدرتمند در این زمین شناخته شده است.

انتخاب صحیح یک فایروال قدرتمند جهت حفظ امنیت شبکه و البته پیکربندی صحیح این فایروال، یکی از نکاتی است که عموما مورد توجه متخصصین IT قرارگرفته و در شبکه های مختلف به آن اهمیت خاصی داده می شود.

 

کریو چیست؟

کریو(Kerio)  ابزاری است ساده و در عین حال قدرتمند برای محافظت شبکه از ویروس ها، تروجان ها، فعالیت های مخرب است که تمامی این ویژگی ها را در یک پنل با رابط کاربری ساده جمع آوری کرده است.

منظور از همه چیز با هم (All In One) ویژگی هایی مانند فایروال شبکه، روتر، سیستم تشخیص و پیشگیری از نفوذ (IPS)، آنتی ویروس دروازه (Gateway Antivirus)، VPN و Content Filter است که این قابلیت های جامع و انعطاف پذیر کریو (Kerio) را به گزینه ای ایده آل برای کسب و کار های کوچک و متوسط تبدیل کرده است.

.

معرفی کریو کنترل Kerio Control

Kerio Control را می توان یک راهکار بسیار دقیق و چندکاره که می تواند علاوه بر نقش امنیتی به عنوان یک Router، سیستم IPS یا تشخیص و جلوگیری از نفوذ، آنتی ویروس Antivirus، VPN و مدیریت محتوا (Content Filtering) نیز در شبکه فعالیت نماید.

شما با کریو کنترل می توانید یکپارچگی شبکه خود را حفظ کرده و به امکانات زیر دست یابید:

  • محافظت از شبکه خود با بررسی دقیق و عمیق بسته های اطلاعاتی که در حال تبادل هستند
  • پشتیبانی همزمان از ورژن های متفاوت IP یعنی IPv4 و IPv6
  • کنترل تمامی مرزهای ورودی و خروجی(سیاست گذاری ترافیک) ایجاد محدودیت های ارتباطی با URL، انواع ترافیک، محتوای اطلاعات
  • اعمال محدودیت های زمانی جهت استفاده کاربران از اینترنت
  • ایفای نقش آنتی ویروس و جلوگیری از ورود هر گونه کرم، تروجان، باج افزارها و جاسوس افزارها (قابلیت Sophos Getway Antivirus Service)
  • ایجاد امکان استفاده از VPN جهت برقراری ارتباطات امن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *