پارامترهای مورد نیاز طراحی شبکه

در این مقاله قصد داریم تا شما را با فاکتورهای مهمی که در انتخاب رک تاثیر می گذارند آشنا کنیم با ما همراه باشید:پارامترهای مورد نیاز طراحی شبکه

یک رک در واقع یک فریم 4 جهته باز، مستقل بوده که درب یا پانل های جانبی ندارد.  بسته به تعداد عوام موجود دربازه ی استفاده از کابینت یا رک تصمیم گیری خواهد شد.پارامترهای مورد نیاز طراحی شبکه

تجهیزات

قبل از انتخاب رک ابتدا باید بدانید که چه تجهیزات شبکه ای را می خواهید در آن قرار دهید که این تجهیزات شامل سرورها، سوئیچ ها، روترها و UPSها خواهد بود.

مثلا در صورتی که بخواهید از تجهیزات سنگین استفاده کنید باید از رک مقاوم استفاده کنید .

محیط

در صورتی که بخواهید در محیط باز تجهیزات خود را قرار دهید در صورتی که نگرانی ای از نظر امنیت ندارید می توانید از رک استفاده کنید اما در محیط های باز استفاده از کابینتها برای محافظت از گرد و خاک بهتر است همچنین کابیتها دارای قفل نیز می باشند.اگر زیبایی و ظاهر برای شما مهم است استفاده از کابینت بسیار زیباتر و مرتب تر از استفاده ار یک رک باز خواهد بود.

تهویه

در صورت نیاز به تهویه برای تجهیزات خود استفاده از رک بهتر بوده زیرا رکها تهویه نهتری نسبت به کابینت دارند. در صورتی که از سرورهای زیادی در تجهیزات خود استفاده می کنید باید حتما تهویه وجود داشته باشد زیرا سرورها گرمای زیادی را تولید خواهند کرد.پارامترهای مورد نیاز طراحی شبکه

سایز

عرض:

فاصله ی بین ریل ها در کابینت و رک 19 اینچ با اندازه گیری مرکز سوراخ تا سوراخ دیگر به اندازه 18.3 اینچ می باشد. اما کابینت و رک هایی با ریل های 23 اینچی نیز وجود دارند.

واحد رک:

یک واحد رک (U یا RU) برابر با مقدار 1.75 اینچ فضای عمودی در ریل ها می باشد. بنابراین  دستگاهی که دارای ارتفاع 2U می باشد 3.5 اینچ از فضای عمودی رک را به خود اختصاص خواهد داد. واحد های رک معمولا بر روی ریل ها علامت گذاری می شوند.پارامترهای مورد نیاز طراحی شبکه

عمق:

کابینت ها و رک های باز 4 طرفه دارای محدوده عمق های مختلف از 24 تا 48 اینچ می باشند و ریل ها قابل تنظیم در برخی از کابینت ها و رک های 4 طرفه می باشند. همچنین با اندازه گیری عمق و ارتفاع و عرض رک بایدداخلی یا خارجی بودن آن را نیز مشخص کنید.

وزن

ظرفیت وزن کابینتها و رکها متفاوت بوده و برخی از آنها ظرفیت 1000 پوند یا بیشتر را نیز دارا می باشند.بنابراین وزن تجهیزات را در انتخا رک و کابینت باید در نظر بگیرید.

ریل ها

ریل های عمودی در کابینت ها و رک ها سوراخ هایی برای نصب تجهیزات دارند. رک دو طرفه معمولا 12-24 یا 10-32 سوراخ بسته شده را ردیف کرده است. رک های 4 جهته و کابینت ها اغلب سوراخ های مربع شکل M6 برای نصب سرور ها دارند.

رطوبت، گردو غبار، شوک و ارتعاش

در صورتی که بخواهید قطعات الکترونیکی را خارج از دیتا سنتر قرار دهید و یا تجهیزات را در محیطی دارای رطوبت و گرد غبار قرار دهید باید از کابینتهایی استفاده کنید که دارای استانداردهای NEMA  باشد زیرا این استاندارد برای مقاومت دربرابر خوردگی، حفاظت از باران، فرورفتن در آب، مایعات، گرد و غبار، اجسام در حال سقوط و سایر خطرات طراحی شده است.

تامین برق

برای تامین برق رک یا کابینت خود می توانید از نوار های برق استفده کنید و آنها را به صوت عمودی و افقی نصب کنید. واحد های توزیع برق (PDUها) و مدیریت برق توانایی های اضافی از قبیل اندازه گیری و مدیریت از راه دور را دارا می باشند. محل قرار گیری برق اضطراری (UPSها) به دلیل وزن زیاد در پایین کابینت یا رک خواهد بود.

مدیریت کابل

بیشتر کابینت ها و رک ها برای مدیریت کابل و مسیریابی کابل ها ساخته شده اند.

اضافی

بسته به تجهیزاتی که تصمیم به نصب دارید، اقدام به انواع قفسه بندی کنید. در اینجا گزینه های متعددی مانند: سختی، تهویه، ایستایی و خروج قفسه وجود دارد

برای پشتیانی شبکه و پشتیبانی voip با شرکت تیلاتل در تماس باشید.