Reset Factory کردن تلفن‎های IP سیسکو

Reset Factory کردن تلفن‎های IP سیسکو

در این مقاله قصد داریم تا به شما نحوه ی Reset Factory کردن و  Upgrade کردن Firmware تلفنهایی مانند 7940, 7941, 7942, 7960, 7961, 7962 و 7920 آموزش دهیم با ما همراه باشید: قبل از اینکه تصمیم به Reset Factory  کردن تلفنهای نام برده کنید باید به این موضوع توجه داشته باشید که باReset Factory  کردن آنها برخی از اطلاعات حذف و برخی دیگه به حالت تنظیمات اولیه برخواهند گشت:Reset Factory کردن تلفن‎های IP سیسکو

اما اطلاعاتی که با Reset Factory  کردن حذف خواهند شد عبارتند از:Reset Factory کردن تلفن‎های IP سیسکو

CTL (Certificate Trust list) file

LSC(Locally Significant Certificate) file

 

 

Call History تلفن (تماس های دریافت شده، گرفته شده و missed call ها)

و اطلاعاتی که با Reset Factory کردن به تنظیمات اولیه باز خواهند گشت عبارتند از:
تنظیمات انجام شده توسط کاربر (مانند ring tone، شدت نور صفحه، حجم صدا و …)
تنظیمات شبکه IP PhoneFirmware

همچنین بااید این موضوع که تمامی فایل‎های پیکربندی IP Phone با انجام Factory reset حذف خواهند شد را در نظر بگیرید و باید تنظیمات مربوط به دریافت اطلاعات جدید بعد از Factory reset کردن را در CME یا CUCM تنظیم کنید و در صورتی که این کار را انجام ندهید قادر به استفاده از تلفن نخواهید بود.

همچنین تنظیمات مربوط به CME یا CUCM را قبل از اینکه عمل Upgrade کردن  تلفنها را انجام دهید نیز باید انجام  دهید.

مراحل Factory Reset تلفن‎های 7940 و 7960

ابتدا کابل برق تلفن آی پی مورد نظر را جدا کنید و سپس دوباره این کابل را به تلفن آی پی متصل کنید.Reset Factory کردن تلفن‎های IP سیسکو

بلافاصله بعد از اتصال کابل برق به تلفن باید کلید #  را نگهدارید و زمانی این کلید را رها کنید که سه کلید Headset ، Mute و Speaker شروع به چشمک زدن کنند.

جشمک زدن سه کلید Headset ، Mute و Speaker بدین معناست که شما باید به وارد کردن کد ریست بپردازید. برای وارد کردن کد ریست باید کد  123456789*0#  را وارد کنید. با وارد کردن کد به صورت صحیح با پیغام زیر مواجه خواهید شد:

Keep network cfg? 1 = yes 2 = no

اگر خواهان تغییر تنظیمات مربوط به شبکه می باشد باید گزینه 2 را انتخاب کنید و در غیر اینصورت گزینه 1 را انتخاب کنید.اگر به جز کلید های 1و2 کلید دیگری را فشار دهید تلفن بوت شده و ریست نخواهد شد.

مراحل Factory Reset تلفن‎های 7941 و 7961

ابتدا کابل برق تلفن آی پی مورد نظر را جدا کنید و سپس دوباره این کابل را به تلفن آی پی متصل کنید.

بلافاصله بعد از اتصال کابل برق به تلفن باید کلید #  را نگهدارید و زمانی این کلید را رها کنید که سه کلید Headset ، Mute و Speaker شروع به چشمک زدن کنند.

جشمک زدن سه کلید Headset ، Mute و Speaker بدین معناست که شما باید به وارد کردن کد ریست بپردازید. برای وارد کردن کد ریست باید کد  123456789*0#  را وارد کنید.بعد از وارد کردن کد به صورت صحیح با پیغام “Upgrading” مواجه خواهید شد.

مراحل Factory Reset تلفن های 7942 و 7962

ابتدا کابل برق تلفن آی پی مورد نظر را جدا کنید و سپس دوباره این کابل را به تلفن آی پی متصل کنید.

در این مرحله باید کلید # را بعد از چشمک زدن کلید Speaker فشار دهید و زمانی به رها کردن این کلید بپردازید که کلید کلید های Line تلفن چشمک بزنند.سپس باید به وارد کردن کد ریست  1234567890*# بپردازید.
بعد از اینکه کد را بدرستی وارد کردید کلید‎های Line شروع به چشمک زدن با نور قرمز کرده و عملیات  Factory reset شروع خواهد . باید توجه داشته باشید که در هنگام صورت گرفتن عملیات  Factory reset به هیچ عنوان برق را قطع نکنید.

مراحل Factory Reset تلفن بیسیم 7920

برای اینکه این نوع از تلفنهای آی پی را ریست کنید باید ابتدا واردAdministrative Mode شوید. برای اینکه این کار را انجام دهید باید مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید:

ابتدا باید کلید Menu را  بزنید.

حال باید به وارد کردن کلیدهای ستاره (*) ، مربع (#) و ستاره (*) بپردازید.

سپس با فشردن کلید Green وارد Administrative Mode خواهید شد.
در صورتی که بخواهید از administrative mode خارج شوید ی توانید تلفن را خاموش و روشن کرده و یا در submenu اول، یکی از کلیدهای زیر را فشار داده و پس از آن کلید Green را فشار دهید:
هر یک از کلید های 0 الی 9
کلید ستاره (*)
کلید مربع (#)

حال باید مراحل زیر را برای Factory reset انجام دهید:

 مسیر Menu > Phone Settings > Factory Default را طی کنید.
زمانی که با پیغام Restore to Default روبرو شدید باید بر روی کلید  Ok بزنید.

در صورتی که بخواهید تنظیمات WLAN را مجددا انجام دهید باید مسیر  Menu > Network Config را طی کنید.

برای پشتیانی شبکه و پشتیبانی voip با شرکت تیلاتل در تماس باشید.