آموزش و یادگیری پنل ایزابل Issable

در این مقاله قصد داریم تا شما را با پنل وب ایزابل آشنا کنیم با ما همراه باشید:آموزش و یادگیری پنل ایزابل Issable

زمانی که به پنل ایزابل وارد شدید با صفحه ای مطابق شکل زیر رو به رو خواهید شد که در صورتی که بخواهید یک حساب کاربری ایزابل داشته باشید می توانید در این قسمت حساب کاربری خود را لیجاد کنید حسن داشتن یک حساب کاربری ایزابل برخورداری از امکان اضافه کردن افزونه های ایزابل از طریق پنل وب می باشد.آموزش و یادگیری پنل ایزابل Issable

ورود با حساب ایزابل
بعد از اینکه به پنل وارد شدید شما قادر به دیدن داشبورد ایزابل خواهید بود که اطلاعاتی همچون نوع سخت افزار ، فضای ذخیره سازی ، میزان بار پردازنده و …. برای شما نمایان خواهد شد.
داشبورد ایزابل
همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید در منوی سمت چپ منوی اصلی وجود دارد که باعث می شود تا شما بتوانید به قسمتهای مختلف دسترسی داشته باشید.در منوی سمت چپ شما قادر به ویرایش داشبورد و تغییر اپلت ها به وسیله Drag & Drop نیز خواهید بود
تنظیمات داشبورد ایزابل
تنظیمات مریوط به شبکه در پنل ایزابل

همانطور که می دانید اکر به سیستم عامل CentOS تسلط داشته باشید می توانید تنظیمات رادر خط فرمان انجام دهید اما در داشبور ایزابل نیز همانطور که مشاهده می کنید قادر به انجام تنظیمات شبکه خواهید بود.

 

تنظیمات شبکه در ایزابل
بعد از وارد شدن به صفحه مربوط به تنظیمات شبکه مشاهده خواهید کرد که ابتدا باید تنظیمان مربوط به آدرس IP را انجام دهید. شما می توانید این تنظیمات را با کلیک کردن بر روی کارت شبکه انجام دهید.برای انجام دادن تنظیمات مربوط به Gateway و آدرس های DNS  شما باید بر روی گزینه  Edit Network Parameter کلیک کنید.
تنظیمات شبکه در ایزابل
حال نوبت به تنظیم و راه اندازی DHCP سرور روی ایزابل رسیده است که باعث می شود تا کار شما راحت شده و دیگر احتیاجی به دادن IP استاتیک وجود نداشته باشد.
DHCP سرور در ایزابل
در قسمت مربوط به  DHCP Clinet List شما می توانید لیست تمامی تجهیزاتی که از ایزابل IP دریافت می کنند را مشاهده کنید.
در قسمت  Assign IP Address to Host  بوده که به شما این توانایی را می دهد تا برای یک Mac آدرس خاص یک IP تعیین کنید تا IP اختصاص داده شده بتواند به صورت دائم به وسیله مورد نظر اختصاص یابد.
حال می رسیم به قسمت آخر!!!!!!!!
در قسمت آخر دو ابزار  Ping و Traceroot وجود دارند که بسیار کارآمد می باشند که به وسیله آنها اتصالات شبکه به ایزابل را می توان بررسی کرد.
برای پشتیانی شبکه و پشتیبانی voip با شرکت تیلاتل در تماس باشید.