برندهای تولیدکننده تلفن ip

همانطور که می دانید برندهای آمریکایی و اروپایی این محصول دارای کیفیت بالاتری بوده و برندهای چینی نیز دارای کیفیتهای متفاوتی می باشند حال به معرفی برندها خواهیم پرداخت:

سیسکو (CISCO)سیسکو (CISCO)

تلفنهای تحت شبکه سیسکو اولین تلفنهای منتشر شده در بازار می باشند که این تلفنها  دارای فیلترهای قوی بوده که باعث می شود کیفیت صدای بالایی در اختیار کاربران قرار گیرد.این گوش ها دارای مقاومت بالایی بوده و جزو گوشی های گران قیمت می باشند. این تلفنها دارای دو سری به نامهای small business  و تجاری بوده که برای سازمانهای کوچک ، متوسط و بزرگ استفاده می شوند بنابراین برند سیسکو برای هر سازمان در اندازه ی متفاوت سری تلفنهای مخصوص به خود را عرضه کرده است

SPA مخفف small business بوده و تلفنهای SPA3XX ،SPA5XX جزو دسته ی SPA  می باشند و تلفنهای تجاری سیسکو در مدل های مختلف با شماره های 79XX، نامگذاری خواهند شد.

گرنداستریم (Grandstream)گرنداستریم (Grandstream)

این برند یک برند آمریکایی می باشد و دارای تلفنهای تحت شبکه متفاوتی همچون تلفن های تصویری، مدیریتی و کارمندی و همچنین تلفن های بیسیم دکت می باشداینتفنهای مقرن به صرفه بوده و شرکت گرنداستریم یکی از اقتصادی ترین برندهای غیرآسیایی می باشد.

SNOMاسنام (SNOM)

این محصولات شاخت کشور آلمان بوده و دارای کیقیت بالا بوده و دارای قابلیت اعمال تنظیمات از طریق وب می باشد. اما در رده گوشی های گران بوده و شامل تلفن های رومیزی و بی سیم دکت هستند.

Yealinkیالینک (Yealink)

تلفن های تحت شبکه یالینک از نظر دیزاین بسیار طراحی مناسبی دارد و همچنین متریال به کار برده شده در این گوشی ها از کیفیت بالایی برخوردار می باشد. می توان به این موضوع اشاره کرد که در میان برندهای چینی yealink از نظر کیفیت جایگاه برتری دارد.

تولیدات یالینک در بخش گوشی های رومیزی و بی سیم دکت می باشد و البته تلفن توصویری یالینک از محبوب ترین video phone های مورد استفاده در بازار ایران می باشد.

Yealink

سنگوما (Sangoma)

این محصولات ساخت کشور کانادا بوده که در زمینه کارت های تلفن و گیت وی های به فعالیت پرداخته و شناخته شده است .این شرکت به تازگی شروع به ساخت تلفنهای ویپ کرده است اما از آنجایی که محصولات مربوط به تلفن ویپ این شرکت هنوز مورد استفاده و ارزیابی قرار نگرفته است بنابراین نمی توان آنها را مورد ارزیابی قرار داد اما انتظار می رود که این تلفنها از کیفیت بالایی برخوردار باشند.

اتکام (Atcom)

این برند چینی بوده و تلفنهای ویپ آن از نظر کیفیت نسبتا خوب می باشند این گوشی ها اقتصادی ترین گوشی های تحت شبکه بوده که دارای حداقل های کیفی یک تلفن Ip می باشند.

در محصولات اتکام وجود  p در پایان هر مدل به معنی ان است که آن محصول از پروتکل POE پشتیبانی می کند. سری جدید تلفن های اتکام دارای نام RainbowX می باشند.

نیوراک (Newrock)

این برند نیز چینی بوده و به عرضه گیتوی ها و ata های با کیفیت بالا و هزینه مناسب می پردازد  اما تلفنهای IP این برند همتراز با بقیه برندها نمی باشند.

زیکو (Zycoo)

این برند نیز چینی بوده و در تلفنهای IP ساخته شده توسط این برند پشتیبانی از حداقل های کیفی لازم وجود ندارد.