پیکربندی FTTH

FTTH چیست و چگونه پیکربندی می شود-پشتیبانی شبکه تیلاتل

در این مقاله ما قصد داریم تا شما را با اینترنت FTTH  و نحوه ی استفاده از آن آشنا کنیم . با ما همراه باشید:پیکربندی FTTH
پیکربندی FTTH

این تکنولوژی در فواصل طولانی مورد استفاده قرار گرفته ویک ارتباط زیر ساختی می باشد و از فیبر نوری استفاده کرده و به وسیله فیبر نوری بین منزل و مخابرات ارتباط برقرار می شود.

ویژگی های اینتکنولوژی عبارتند از :

عدم وجود افت تا ۲۰ کیلومتر

عدم احتیاج به تقویت کننده تا 20 کیلومتر

برای ارائه سرویس بر روی این تکنولوژی در ایران از فناوری GPON استفاده خواهد شد. در فناوری GPON  مقدار ۲٫۵ گیگابیت پهنای باند برای دانلود و ۱٫۵ گیگا بیت پهنای باند برای آپلود موجود است و امکان ارائه سرویسهای ریادی را فراهم می کند.

انتقال اطلاعات در FTTH

کاری که تکنولوژی FTTH انجام می دهد این است که اطلاعات فرستاده شده از مرکز توسط OLT در محل مشترک توسط ONT ( گیرنده نور ) پردازش و دریافت خواهند شد .سرویسهای خریداری شده توسط کاربران نیز بعد از انجام تنظیمات در ONT فعال خواهند شد.

اسپلیتر

از اسپلیتر در مسیر فیبر نوری استفاده شده که باعث کاهش کابل کشی در شبکه می شود.این دستگاه در نزدیکی کاربران قرار خواهد گرفت . هنگامی که در یک مجتمع باشید از اسپلیتر های  متوالی استفاده خواهد شد که باعث افزایش بهره وری شبکه خواهد شد.

انتقال برق در FTTH

در FTTH به دلیل راحت نبودن حمل جریان الکتریکی در فیبر نوری برق منتقل نمی شود اما می توان در فیبر ها برق را انتقال داد و برای اینکار باید سنسورهای نور را در فیبر فعال کرد که بسیار پرهزینه می باشد. بنابراین این تکنولوژی برق را منتقا نکرده و تنها در ابتدا و انتهای مسیر OLT و ONT از سیستم برق شهری استفاده می کنند و بهتر است از UPS برای پایداری سرویس ها استفاده گردد.

برای پشتیانی شبکه و پشتیبانی voip با شرکت تیلاتل در تماس باشید.