برون سپاری چیست و چه مزایایی دارد؟

برون سپاری چیست و چه مزایایی دارد؟ پشتیبانی شبکه

در این مقاله ما قصد داریم تا شما رابا مفاهیم برورنسازی و علل استفاده از آن اشنا کنیم با ما همراه باشید.

همانطور که می دانید یکی از راه کارها برای کاهش هزینه ها  و افزایش بهره وری برون سپاری می باشد.انجام برون سپاری در هر زمینه ای امکان پذیر است در این جا ما قصد داریم تا درباره ی برونسپاری خدمات آی تی به بحث بپردازیم.برون سپاری چیست و چه مزایایی دارد؟

معنی برون سپاری خدمات it

برون سپاری خدمات IT در واقع به معنی استفاده از افراد خارجی برای انجام دادن خدمات IT می باشد. کسانی که به عنوان فرد خارجی برای ارائه خدمات مربوط به IT وارد سازمان می شوند می توانند تمام عملیات مربوط به IT و پشتیبانی آنها را انجام دهند. با توجه به نیاز سازمان این افراد اقدام به انجام بخشی از خدمات مربوط به IT و یا مدیرت کل بخش IT می کنند.

 برون سپاری خدماتIT در دو نوع بوده که عبارتند از :

برون سپاری داخلی

برون سپاری خارجی

در واقع در برون سپاری خارجی شما می توانید از شرکتهای ارائه دهنده ی خدمات IT در خارج از کشور استفاده کنید . در برون سپاری داخلی شما می توانید از شرکتهای ارائه دهنده ی خدمات IT در داخل از کشور استفاده کنید. اما توصیه ما به شما این است که برای کاهش سوء استفاده و افزایش امنیت از برون سپاری داخلی استفاده کنید.برون سپاری چیست و چه مزایایی دارد؟

سرویس هایی از خدمات IT که قادر به برون سپاری می باشند عبارتد از :

توسعه برنامه

نرم افزار توسعه وب

هاستینگ پشتیبانی

پشتیبانی فنی توسعه

مدیریت پایگاه داده از راه دور

نصب سخت افزار

نرم افزار و  پشتیبانی شبکه

امنیت شبکه

برون سپاری امنیت شبکه

برون سپاری در بخشهای مختلف شبکه انجام می شود اما در بخش امنیت شبکه با انجام برون سپاری می توان از خدمات و تخصص شرکت ارائه دهنده خدمات بهره وری کرد و هزینه ی استخدام نیرو در زمینه شبکه و پشتیبانی شبکه را کاهش داد.

مواردی که در امنیت شبکه  می توان برون سپاری کرد عبارتند از

امنیت ایمیل

امنیت وب

حفاظت از داده ها

، آنتی ویروس

فایروال

دسترسی کاربران

نصب و به روز رسانی نرم افزارهای امنیت شبکه و مانیتورینگ شبکه

وی پی ان

 

چه فاکتورهایی را باید در هنگام برون سپاری خدمات IT در نظر گرفت؟

یک کسب و کار می تواند کارمندانی در بخش IT را استخدام کند یا از خدمات بیرون از مجموعه برخوردار شود. شرکت های بزرگ تمایل دارند که کارمندانی را برای اداره خدمات IT خود استخدام کنند، اما برای شرکت های کوچک و متوسط​​، برون سپاری خدمات it ارزان تر است. بزرگترین اشتباهی که هر مجموعه می تواند مرتکب شود برون سپاری کورکورانه بدون فکر کردن در مورد پیامدهای آن است. قبل از آنکه یک نهاد، مجموعه ای را برای برون سپاری انتخاب کند، باید فاکتورهای زیر را در نظر بگیرید:

همانطور که می دانید شرکتهای بزرگ برای خدمات  خود تمایل دارند که فردی را در سازمان خود استخدام کنند اما در شرکتهای کوچک برون سپاری خدمات IT هزینه کمتری خواهد داشت و این شرکتها تمایل به برون سپاری دارند اما قبل از انتخاب شرکتی برای برونسپاری باید فاکتورهایی را در نظر بگیرد این فاکتورها عبارتند از:

تخصص و تجربه شرکت مدنظر برای برون سپاری:

باید تخصص افراد موجود در شرکت ارائه دهنده خدمات شبکه IT را در نظر گرفت و باید از افراد متخصص IT تشکیل شده باشد که مجوز انجام خدمات IT را داشته باشد.

تجهیزات و پشتیبانی:

شرکت انتخابی باید خدمات مربوط به پشتیبانی و بازیابی اطلاعات و داده ها را نیز ارائه دهد. بنابراین باید شرکتی را انتخاب کنید که توانایی ارائه تمام خدمات مربوط به IT را داشته باشد.

رعایت اصل امانت داری

شرکت انتخابی باید باید به اصل امانتداری متعهد باشند و اطلاعات مربوط به سازمان شما را محرمانه نگهدارند. همچنین سازمان شما برای تضمین امنیت خود می تواند دسترسی این افراد را به اطلاعات محدود کند.

مزیتهای برون سپاری خدمات IT عبارتند از:
1.کاهش هزینه:

برای اینکه در هزینه ها صرفه جویی کرد می توان بسیاری از ردیفهای شغلی را برون سپاری کرد که معمولا شرکتهای کوچک که بودجه کافی برای استخدام افراد را ندارند تمایل به انجام این کار دارند.

2.افزایش بهره وری درون سازمانی و پیشرفت

با برون سپاری خدمات IT نیاز به آموزش در داخل سازمان از بین خواهد رفت و دیگر احتیاجی به تمرکز مدیران بر روی این مسائا نیست بنابراین میزان بهره وری در درون سازمان افزایش خواهد یافت.همچنین در صورتی که از افراد مجرب برای برون سپاری استفاده شود روند رشد و پیشرفت سازمان افزایش خواهد یافت.

3.سپردن کار به کاردان

استفاده از برون سپاری  خدمات IT برای سازمانهایی که در حیطه IT فعال نبوده اما به خدمات IT نیاز دارند باعث می شود تا سازمانها بتوانند ضعف خود را در این زمینه از بین ببرند.

معنی پشتیبانی خدمات it

همانطور که می دانید امروزه با پیشرفت تکنولوژی سازمانها و شرکتها ملزم به استفاده از تکنولوژی روز میباشند تا بتوانند راندمان خدمات و رضایت کاربران خود را افزایش دهند اما بعضی از این سازمانها و شرکتها تخصص لازم در زمینه IT را دارا نیستند. باید توجه داشته باشید که در صورت استخدام یک IT کار و یا یک متخصص شبکه پیمانکار  باعث می شود تا شبکه سازمان به یک فرد خاص وابسته گردد و سازمان را درگیر مشکلات بسیار از جمله حقوق و دستمزد زیاد، مرخصی های زیاد، نداشتن حرفه و تجربه لازم کند بنابراین شرکتها باید از برون سپاری استفاده کنند تا بتواند از طریق کارهای تخصصی راه اندازی تا پشتیبانی شبکه را به تیم متخصص و باتجربه بسپارند .

دلایل استفاده از برون سپاری عبارتند از:
  • نداشتن منابع در سازمان ، فقدان نیروی انسانی حرفه ای ، نداشتن دانش لازم در تامین تجهیزات شبکه و عدم زمان لازم برای انجام امور شبکه
  •  صرفه جویی و کم کردن هزینه های سازمان
  • تمرکز مدیران سازمان روی خدمات اصلی
  • از بین بردن ضعف IT سازمانها در حیطه های غیر مرتبط با
  • خدماتی مثل کابل کشی شبکه ، راه اندازی دوربین مداربسته وغیره از جمله اموری هستند که سازمان ها احتیاجی به استخدام طولانی مدت و تمام وقت پسیو کار شبکه ندارند و پروژه خود را با برون سپاری outsourcing به پایان می رساند.

شرکت تبلاتل با داشتن تیمی مجرب در زمینه IT اماده ارائه خدما برون سپاری به شما عزیزان می باشد.

برای پشتیانی شبکه و پشتیبانی voip با شرکت تیلاتل در تماس باشید.