رجیستر کردن Sip phone در ATA گرنداستریم

رجیستر کردن Sip phone در ATA گرنداستریم

مخابرات سرویسی است که اخیراً شرکت مخابرات بر روی سرویس اینترنت ADSL و سرویس VDSL بر بستر سیمی و یا سرویس FTTH بر بستر فیبر نوری به مشترکین خود ارایه می نماید.این سرویس تلفنی بر خلاف تلفن های نسل قبل بجای استفاده شبکه های PSTN (تلفن معمولی) از تکنولوژی انتقال صوت با استفاده از بسته های IP یا همان VoIP برای برقراری تماس استفاده می کند.برای مثال مشترکین سرویس اینترنت خانگی ADSL مخابرات، می توانند با مراجعه به امور مشترکین مخابرات محل سکونت، ضمن ثبت نام سرویس سیپ فون با دریافت یک username و password و سایر اطلاعات لازم با انجام تنظیمات مربوط به سیپ فون اقدام به راه اندازی خط تلفنی با شماره جدید SIP phone بنمایند. رایان ارتباط آمادگی تأمین تجهیزات و انجام کلیۀ امور فنی مربوط به راه اندازی این سرویس را برای مشترکین محترم دارد. لازم به توضیح از اپراتورهای دیگر مانند شاتل و آسیاتک هم این سرویس را ارائه می دهند .رجیستر کردن Sip phone در ATA گرنداستریم

سرویس های جدیدی بوسیله شرکتهای مخابرات،اسیاتک،شاتل،رسپینا و ……ارائه می شود که نام این سرویس های جدید Sip phone می باشد . این سرویسها در بستر IP فعالیت می کنند و مشتریان بوسیله این سرویس قادر به دریافت  تلفن ثابت در بستر شبکه خواهند بود.ارائه این سرویس در بسترهای مختلفی مانند سرویس ADSL ،سرویس VDSL ،سرویس FTTH، سرویس TDLTE و سرویس وایرلس امکان پذیر می باشد.

در این مقاله قصد داریم تا نحوه ی رجیستر کردن Sip phone آسیاتک در ATA گرنداستریم را به شما آموزش دهیم با ما همراه باشید:

گیتوی HT-701

در مرحله اول باید اتصال گیتوی به شبکه آسیاتک را انجام دهید.در صورتی که دارای DHCP Server در شبکه خود می باشد گیتوی گرنداستریم Ht-701 قادر به دریافت IP به صورت مستقیم از DHCP Server خواهد بود.. حال باید تلفن آنالوگ خود را به پورت Fxs  وصل کنید و کلید *** را فشرده و به منوی صوتی گیتوی گرنداستریم  وارد شوید.برای اینکه از IP گرفته شده مطلع شوید باید کلید 02 را فشار دهید.

حال باید پسورد ورود به دستگاه را وارد کنید.

پسورد ورود admin  است.

بعد از اینکه تنظیمات مربوط به شبکه را انجام دادید نوبت به انجام تنظیمات Sip phone خواهد رسید برای این کار مطابق با شکل زیر عمل نمایید.

در اخر باید وضعیت رجیستری شدن Sip phone را بررسی کنید برای این کار باید به منوی status گیتوی گرنداستریم HT-701 بروید:

 

 

برای پشتیانی شبکه و پشتیبانی voip با شرکت تیلاتل در تماس باشید.