مقالات آموزشی, مقالات شبکه

نحوه ی بهبود امنیت Cisco Firewall

در این مقاله شما را با نحوه ی بهبود امنیت فایروال سیسکو (Cisco Firewall) آشنا می کنیم. با ما همراه باشید:

سری فایروال های ۲۱۰۰ شرکت سیسکو برای سازمان هایی که حجم بالایی از داده های حساس دارند طراحی شده است. شرکت سیسکو اخیرا خانواده فایروال های Cisco Firepower 2100 Next-Generation Firewall  که کارایی و امنیت بالایی دارند را معرفی کرد. در این سری از فایروال ها سعی شده تا یک تعادل نسبی میان عملکرد (Performance) و میزان حفاظت (Protection) ایجاد شود.

همچنین این خانواده از فایروال ها می توانند Throughput را به میزان ۲۰۰% بیشتر نسبت به فایروال های پیشین ارائه دهند که این مزیت آنها را به گزینه ی مناسب برای قرار دادن میان Internet Edge و دیتاسنتر سازمان تبدیل می کند. همچنین سیسکو از نسخه های جدید ابزارهای مدیریتی  با کاربری آسان مربوط به فایروال از جمله Cisco Firepower Device Manager، Cisco Firepower Management Center و Cisco Defense Orchestrator  خبر داده است.

امروزه سازمان ها به سمت الگو های تجاری دیجیتال در حال حرکت هستند، و لذت راهکار های امنیت سایبری می بایست متناسب با نیاز سازمان ها و بدون تاثیر گذاری منفی بر روی عملکرد شبکه و برنامه های کاربردی باشند. این در حالیست که تاکنون اغلب فایروال ها Throughput شبکه را تا ۵۰% کاهش می دهند. شایان ذکر است برای مواردی همچون بانکداری الکترونیک و تجارت الکترونیک که در آنها سازمان نیاز به کارایی و امنیت بالای شبکه دارد، فایروال های Cisco Firepower 2100 NGFW می توانند گزینه مناسبی تلقی شوند.

فایروال های جدید سری ۲۱۰۰  به سازمان ها این امکان را می دهند تا بدون نگرانی الگو های تجاری دیجیتالی نوین را دنبال کنند. این فایروال های جدید سیسکو (Cisco) می توانند تا ۲۰۰% میزان Throughput بیشتری (حتی در زمانیکه  Inspection در حالت On قرار دارد) نسبت به محصولات مشابه رقبا ارائه دهند. تمامی فایروال های سری ۲۱۰۰ دارای Port Density برابر با ۱۰GbE Connectivity و ابعاد جمع و جور ۱RU می باشند.

سیسکو برای ساده سازی مدیریت فایروال ها از راهکار های زیر استفاده خواهد کرد:

Firepower Device Manager: ابزاری با محیط کاربری تحت وب که به کمک Set-Up Wizard خود می تواند دستگاه های NGFW را در عرض چند دقیقه پیکر بندی کند.
Firepower Management Center: ابزاری ساده برای مدیریت چندین Appliance بصورت همزمان.
Cloud Defense Orchestrator: این ابزار برای مدیریت Policy های امنیتی مختلف تحت بستر Cloud طراحی شده است. در حال حاضر CDO به خوبی از Web Security Appliance v.11 پشتیبانی می کند.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *