ارائه قابلیت های جدید ویندوز10 در Creators Update (قسمت اول) پشتیبانی VOIP

ارائه قابلیت های جدید ویندوز10 در Creators Update پشتیبانی VOIP

اپدیت creators در 22 فروردین توسط شرکت مایکروسافت منتشر شد. اپدین جدید دارای قابلیت نصب روی تمامی نسخه های ویندوز 10 بوده و محدود به home ، pro ویا نسخه ی دیگری نخواهد بود. قابلیتهای جدید ین نرم افزار عبارت است از:

1. قابلیت نصب ویندوز از طریق صدا در کورتانا

2.قرار دادن سیستمی یکپارچه برای بهره وری از xbox1  برای علاقمندان به بازی های کامپیوتری.

 

 

سرویس کاربردی و جدید Beam  در اختیار گیمرها قرار داده خواهد شد تا در بستر پلتفرمی یکپارچه از ویندوز 10 و اکس باکس وان به استریم و اشتراک گذاری محتوای ویدیویی زنده بازی های خود بپردازند. همچنین قابلیت گیم مود به صورت خودکار فعال و سیستم سخت افزاری به گونه ای مدیریت خواهد شد که منابعش بیش از همه در اختیار بازی ویدیویی قرار گیرد  تا در بهترین فریم ریت و کیفیت ممکن اجرا شوند.

3.هدست های واقعیت مجازی

در حال حاضر  هدست‌های واقعیت مجازی که پلی برای ورود شما به دنیای خیالی محسوب خواهند شد، توسط شرکت‌هایی مانند فیس‌بوک، سامسونگ و یا اچ‌تی‌سی تولید می‌شوند.همانطور که ی دانید این محصولات از پلتفرم یکسانی بهره نبرده و شرکت سازنده هر یک رابط برنامه نویسی مخصوصی را برای هدست‌های خود به توسعه دهندگان ارائه خواهند داد.این موضوع باعث شد تا کمپانی مایکروسافت از خلأ به وجود آمده  استفاده کند و در آپیت خود امکاناتی را تعبیه نماید که به نوعی یک پلتفرم واحد برای توسعه برنامه‌های مبتنی بر فناوری واقعیت مجازی محسوب می‌شود.هدست‌های واقعیت مجازی ویندوز ۱۰ دارای ویژگی های زیر می باشند:

دارای ردیاب حسگر داخلیو بی نیاز کردن آن‌ها از داشتن دوربین خارجی و سنسور دنبال کننده چشم لیزری

توسعه داده توسط شرکت‌های مطرحی همچون اچ‌پی، ایسر، ایسوس، لنوو  و دیگر شرکای سخت افزاری مایکروسافت

دارای کنترلر آزاد ۶ جهته

دارای سیستم صدای شبیه بهSanta Cruz prototype

تلفیقی از فناوری واقعیت مجازی و ارزش افزوده به طوری که ردموندی‌ها سعی کرده‌اند اشیاء مجازی را به دنیای واقعی وارد کنند.

عدم وابستگی به گوشی هوشمند و یا سیستم دیگری برای کار کردن

4.قابلیت تصویر در تصویر مالتی مدیا

با اشتفاده از این هدست ها شما قادر هستید تا در زمانی که مشغول کار بر روی فایل خود می باشید ویدئو یا برنامه ی تلویزیونی خود را در بالای همان صفحه مشاهده کنید.