نحوه ی تبدیل کیس به زیرو کلاینت پشتیبانی VOIP

امروزه با توجه به افزایش روزافزون قیمت کامپیوترها بسیار از سازمانها به دنبال تبدیل کیس به زیروکلاینتها می باشند. در این مقاله قصد داریم تا شما را با نحوه ی تبدیل کیس به زیرو کلاینتها آشنا کنیم با ما همراه باشید:

در این مقاله ما به بررسی 5 راه حل برای تبدیل کیس به زیروکلاینت خواهیم پرداخت.

  • راه حل اول
تبدیل کیس کامپیوتری به زیرو کلاینت

همانطور که می دانید با افزایش تکنولوژی قیمت کیس های کامپیوتری رو افزایش خواهد بود. جایپزین کردن زیروکلاینتها به جای کیس سبب می شود تا بسیاری از مشکلات مربوط به سخت افزار و نرم افزار در سازمان شما حل شود . همانطور که می دانید از کیس ها بین 5 تا 7 سال استفاده خواهد شد اما از زیروکلاینتها تا10 سال می توان استفاده کرد. همچنین در صورت استفاده از زیروکلاینتها برای ارتقا سیستم های خود تنها کافیست به ارتقا سرور بپردازید . همچنین در صورت داشتن چنیدین کیس می توانید به هر کیس کامپیوتری چند زیروکلاینت وصل کنید و به کار با آن بپردازید. همچنین زیروکلاینتها دارای تنوع قیمتی بسیار می باشند.

جدول مقایسه  زیرو کلاینت و کیس کامپیوتری

توضیحات زیرو کلاینت کامپیوتر
پشتیبانی درگاه USB عالی عالی
مصرف انرژی ۵W ۳۰۰W
مدیریت کاربران آسان سخت
محدودیت سیستم عامل ندارد دارد
عملکرد گرافیکی عالی عالی
سرعت کارایی بالا بالا
درایور نوری ندارد دارد
پشتیبانی از اپلیکیشن دارد دارد
امکان ویروسی شدن ندارد دارد
امنیت اطلاعات بالا(هیچگونه اطلاعاتی در زیروکلاینت کاربر و ذخیره نمی شود.) پایین(تمامی اطلاعات بر روی کیس کاربر ذخیره می شود.)
سی پی یو دارد(دارای سی پی یو بسیار ضعیف است) دارد
  • راه حل دوم
فروش کیس های قدیمی و فرسوده

با فروش کیس های قدیمی قادر به تامین مبلغی ازخرید کیس های جدید خود خواهید بود که با انجام این کار شما می توانید درصد کمی از هزینه های مربوط به تهیه سیستم های جدید را تامین کنید.

  • راه حل سوم
ارتقاء سیستم های قدیمی و فرسوده

شما می توانید به ارتقا کیس های قدیمی بپردازید که البته این کار نیازمند هزینه زیاد خواهد بود. برای انجام این کار نیاز به دقت فراوان دارید زیرا همانطور که می دانید ممکن است مادربرد کیس شما قادر به پشتیبانی از قطعه مورد نظر شما نباشد. به عنوان مثال بعضی از مادربرد ها تا ۱ گیگ رم را پذیرا می باشند. گاهی نوع رم به دلیل قدیمی بودن مادربرد در بازار وجود ندارد.

ارتقاء پردازنده مرکزی برای کیس معمولا سخت می باشد زیرا نمی توان هر نوع پردازنده را جهت ارتقا برای کیس مورد نظر انتخاب کرد و یا تهیه آن پردازنده مورد نظر که با مادربرد مورد نظر fix باشد سخت است.

  • راه حل چهارم
تبدیل کیس به زیرو کلاینت با تکنولوژی VDI

حل این مشکل از طریق مجازی سازی یا vdi نیز امکان پذیر می باشد.در این روش شما می توانید علاوه بر نگهداری کیس قدیمی خود از نرم افزارهای مجازی سازی مانند  Horizon Client استفاده کنید.برای اینکار باید یک سرور تهیه کرده و به تعداد کاربران خود یوزر تعریف کنید. سپس به هر کدام مقداری منابع با توجه به نیاز هر کاربر اختصاص دهید و سپس هر کاربر پس از روشن کردن کامپیوتر خود قادر است علاوه بر استفاده از کیس خود به محیط مجازی خود وارد شود و تمامی اطلاعات و قدرت پردازش را از سرور دریافت کنند.

  • راه حل پنجم
اپلیکیشن سرور

اپلیکیشن سرور

یک گزینه ناسب بری ارتقا کیسهای قدیمی و فرسوده استفاده از اپلیکیشن سرور می باشد بدین صورت که نرم افزاری بر روی کیس قدرتمند شما نصب خواهد شد و بقیه کامپیوترها به آن کیس قدرتمند وصل خواهند شدو به استفاده از منابع و قدرت کیس خواهند پرداخت.هزینه استفاده از این اپلیکیشن بین ۳۰۰ تا ۵۰۰ هزار تومان خواهد بود.