نحوه ی دان گرید کردن ویندوز 10 به نسخه قبلی ویندوز پشتیبانی VOIP

نحوه ی دان گرید کردن ویندوز 10 به نسخه قبلی ویندوز پشتیبانی VOIP

قتبلیت به روز رسانی یک ساله ویندوز 10 یکی از ویژگی هایی است که کمپانی مایکروسافت در اختیار کاربران ویندوز 10 خود گذاشته است.همین امر سبب شده تا کاربران هزینه ای برای آپدیت سیستم عامل خود نداشته باشند.اما کاربرانی نیز می باشند که علاقه ای به کار با ویندوز 10 ندارند و دلیل این عدم علاقه می تواند موارد زیر باشد:

  • لذت نبرد از ویژگی‌ها و ظاهر ویندوز ۱۰
  • مناسب نبودن تجربه‌ی کار با ویندوز ۱۰ در کامپیوترشان
  • روان اجرا نشدن سیستم‌عامل جدید مایکروسافت بر روی کامپیوتر آن‌ها
  • ترجیح دادن  ویندوز ۷ یا ویندوز ۸

این کاربران ممکن است بخواهند سیستم عامل خود را به ویندوز 7 یا 8 دان گرید کنند. در این مقاله قصد داریم تا شما را با نحوه ی دان گرید کردن سیستم عامل خود به ویندوز 8 یا 7 را آموزش دهیم با ما همراه شوید:

کمپانی مایکروسافت همچنین در ویندوز 10 قابلیتی را برای کاربران خود فراهم کرده است که اگر کاربران نتوانستند به هر یک از دلایل بالا با ویندوز 10 کار کنند بتوانند سیستم عامل خود را به یک نسخه پایین تر دان گرید کنند.

نکته قابل توجه در مورد ویژگی دان گرید کردن این است که تنها 30 روز بعد از نصب ویندوز 10 قادر به استفاده از این ویژگی خواهند بود. بنابراین در صورتی که خواهان دان گرید کردن ویندوز خود می باشید باید 30 روز از نصب ویندوز 10 شما گذشته باشد تا این ویژگی فعال شود.

همچنین این گزینه در کامپیوتر‌هایی وجود دارد که از ویندوز ۷، ۸ یا ۸.۱ به ویندوز ۱۰ ارتقاء یافته‌اند.

همچنین به دلایل آورده شده در پایین ممکن است نتوانید از این گزینه استفاده کنید:

  • نصب پیش فرض ویندوز ۱۰ بر روی کامپیوتر
  • فرمت شدن هارد دستگاه پیش از نصب ویندوز ۱۰ .این نوع از نصب Clean Installation نامیده خواهد شد.
گزینه داون‌گرید در ویندوز ۱۰

حال برای اینکه بتوانید از این گزینه استفاده کنید باید مراحل زیر را طی کنید:

ابتدا به منوی Start رفته و وارد قسمت Settings شوید. در پنجره باز شده گزینه Update and Security را پیدا کرده و بر روی آن کلیک کنید. سپس در پنجره باز شده باید به انتخاب گزینه Recovery  بپردازید.در صورتی که در این قسمت جملاتی مانند Go Back to windows ۷، Go Back to windows ۸ یا Go Back to windows ۸.۱ وجود داشت آنگاه شما قادر به دان گرید کردن سیستم خود می باشید.همچنین توجه به این نکته ضروری است که برای اینکه این گزینه در سیستم شما فعال باشد باید با اکانت Administrator  وارد سیستم خود شوید.